דודי אמסלם
דודי אמסלם צילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת דודי אמסלם מהליכוד הניח על שולחן הכנסת הצעת חוק שקובעת כי מדינת ישראל תרשום על שמו של כל חייל משוחרר דונם אחד קרקע בנגב בתוך שלוש שנים מיום סיום השירות הצבאי או השירות הלאומי.

רשות מקרקעי ישראל תהיה אחראית על יישום החוק. "מדובר פשוט בצו השעה", אמר אמסלם, "מבחינתי הסדרת הקרקעות בנגב כך שיגיעו לחיילי צה"ל כ'מענק שיחרור' עונה על סדרי העדיפות, למי מיועדים הקרקעות בנגב, וביצוע המשימה הלאומית ליישוב הנגב, פריחתו ושגשוגו''.

לדברי ח"כ אמסלם, "חייל משוחרר שמתיישב בנגב עדיף על כל פולש ושודד קרקע בדואי".

גם הבוקר (רביעי) נמשכות נטיעות קק״ל בנגב ואיתן המחאה על הבדואים. חבר מפלגת רע״מ עטא אבו מדיגם אמר לרדיו קול ברמה: ״אלקין עושה עלינו שרירים, זה אומר שאלקין מתגעגע לליכוד. לא יכול להיות שמביכים מרכיב חשוב כמו רע״מ. אלו כפרים בצמרת ההכרה״.

יו"ר מפלגת רע"מ, חבר הכנסת מנסור עבאס, הודיע אמש כי יפסיק להצביע עם הקואליציה עד להפסקת מבצע הנטיעות באזור מולדה.

"אני לא יכול להמשיך לחיות עם זה, שיפעילו את המתווה להסדרה", אמר עבאס לחדשות 12. "אם לא, אני לא יכול להמשיך. ספגתי כבר דברים לכאורה יותר קשים, אבל כשיורים ישירות לחזה שלי אני לא יכול להחזיק מעמד. הנגב זה רע"ם. אני דורש להפסיק את הנטיעות ולהיכנס לתהליך מואץ של הסדרה בשלושה-ארבעה אזורים. לא נצביע עם הקואליציה עד שזה ייפתר".

ראש האופוזיציה נתניהו אמר בעקבות המהומות בנגב: "אף אחד לא יעצור נטיעת עצים בארץ ישראל. אני נותן גיבוי מלא לכוחות הביטחון ודורש מבנט לגנות מיד את ההסתה של רע"ם, שותפתו הבכירה לממשלה".

שר החוץ ויו"ר ויש עתיד יאיר לפיד קרא לעצור את הנטיעות כפי שעשה נתניהו בממשלתו הקודמת. ''12 שנה של הפקרת הנגב והזנחת הבעיה הבדואית לא יבואו לפיתרון ביום אחד. מדינת ישראל צריכה לטעת עצים על אדמות המדינה, אבל לא חייבים לפגוע בפרנסתם של תושבי האיזור. כמו שממשלת נתניהו עצרה את הנטיעות ב-2020 אפשר לעצור גם עכשיו להיערכות מחדש. ממשלת השינוי מחוייבת לפתור את בעיית הבדואים ולהביא להסדרה בנגב", אמר לפיד.

שר החוץ הדגיש: ''פוליטיקאים מכל הצדדים צריכים להרגיע במקום ללבות את האש. אני מגנה את האלימות בשטח ומגבה את פעילות המשטרה להחזרת הסדר הציבורי''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו