איתמר אלחרר ז"ל ורעייתו
איתמר אלחרר ז"ל ורעייתו צילום: דוברות

משפחתו של רס"ן איתמר אלחרר ז"ל שנהרג באסון הירי בשבוע שעבר נפגשה לפני כניסת השבת עם קצינים מיחידת אגוז וביקשה להעביר מסר לקצין שירה ביקירם בשוגג לפיו הם אינם כועסים עליו.

העיתון 'ידיעות אחרונות' דיווח כי ההורים והאלמנה אור אף הזמינו את הקצין להגיע לביתם במושב בני ראם עוד במהלך השבעה וכפי הנראה הוא אכן יגיע, חרף מצבו הנפשי הקשה מאז התקרית.

אחד מקרובי המשפחה של איתמר אלחרר סיפר על האווירה שהיתה בבית במהלך השבת. "השבת הזו הייתה עבור המשפחה. יממה שבה הם היו מכונסים בתוך עצמם, ללא מבקרים, וזה איפשר להם לרגע לעצור, להיות ביחד אחד עם השני בלי אנשים סביב, רק עם הכאב העצום. רוב הזמן ההורים היו בבית, עסוקים בתפילות ואוספים את עצמם מחדש. נוצר חלל גדול שאי־אפשר לעכל. אנחנו אוספים כוחות לימים הקרובים ובכלל חושבים מה עושים מכאן והלאה, ללא איתמר".

במהלך ההלוויה ספדה לאיתמר ז"ל רעייתו אור ואמרה, "לפני כמעט שנתיים, ביום החופה, שאלו אותי מה איתמר בשבילך. התשובה שלי הייתה שהוא הכול, הוא השלווה, השקט שלי, העצבים, האהבה. אהוב שלי, הגעתי לפה כמו שאתה אוהב. עם המטפחת האהובה עלייך. בלי איפור, חשופה ואמיתית. שלוש השנים האחרונות יחד איתך היו המאושרות בחיי. מהתחלה היה ברור לי לאן זה הולך. אנחנו מתחתנים, מקימים בית ומביאים ילדים ומשלבים את זה עם הצבא. אתה הכי טוב בהכול. הבן הכי טוב, האח, הנכד ובשבילי הבעל הכי טוב והחבר הכי טוב שלי".

"תמיד היית שם בשבילי גם אם זה היה מרחוק, אבל תמיד הרגשתי אותך. בחרנו במשותף בחיי צבא מתוך ידיעה שלמה של הקושי ושל מה שיכול לקרות. בשבילי זו לא הייתה החלטה קשה לקבל. ראיתי כמה אתה שמח בשליחות שלך וכמה אתה אוהב את החיילים שלך. כל זה גרם לי להיות חזקה ומאושרת שאתה נמצא במקום הנכון לך גם אם הוא לא היה הנכון בדיוק לנו".

"תודה על השנים הכי טובות שדאגת, אהבת וחיבקת ואפילו כשהצקת. אני מצטערת על כל הרגעים שאולי התעצבנתי או כעסתי. מצטערת שלא הספקתי להגשים את כל החלומות שלנו. אני לא מצטערת לרגע על כל הדרך שלנו יחד והייתי חוזרת על זה שוב מהתחלה יחד איתך. תודה שהיית בעלי", סיכמה.