משפחה
משפחה צילום: FREEPIK

עורכת הדין דנה יצחק פיקר מכפר סבא היא גם מגשרת לגירושין משפחה ופרידה בהכשרתה. תפיסת עולמה היא שניהול כל סוגיה משפטית בדרכי נועם, בתוך כך - ניהול מו"מ טרם נקיטת הליכים משפטיים, עריכת הסכם בדרכי נועם וכיו"ב - יחסכו זמן ומשאבים ועדיפים על פני הליך משפטי יקר סבוך וארוך.

אז איך נדע לעשות זאת נכון ולבחור בעורך הדין שהוא גם מגשר המתאים ביותר עבור הדרישות שלנו? וכיצד נוכל לבנות את אסטרטגיית הגישור המנצחת? במאמר הבא נציין מספר פרמטרים חשובים בנושא: מה עדיף, עם או בלי עורך דין מגשר?

הליכי גישור מהווים היום חלופה מוכרת וקלה יותר להליך משפטי. יותר ויותר עורכי דין מובילים את לקוחותיהם אל העמק השווה באמצעות הליך גישור. ישנו יתרון משמעותי בתהליך גישור על ידי עורך דין שהוא גם מגשר שיציג את המצב המשפטי באופן ברור ויישאף להגיע להסכמת שני הצדדים, ובכך לחסוך לצדדים הליכים משפטיים יקרים וארוכים.

אם אתם רוצים להגיע להסכמות ובלי מלחמות, חשוב לבחור עורך הדין שיהיה גם מגשר, שלא ילהיט את היצרים, שתהיה בינכם דינמיקה טובה, ושיח פתוח ובטוח. הליך גישור יוביל למפגש המאפשר הידברות עניינית תוך מתן פתרונות יצירתיים והגעה להסכם כולל.

כמו כן, הליך גישור משאיר בידי הצדדים את השליטה בשונה מהליך משפטי בו השופט מחליט עבור הצדדים. בהליך גישור העו"ד מייצג את שני הצדדים בהליך הגישור, ומוביל אותם להגיע להסכמות ולכן אין הוא יכול לתת חוות דעת משפטית לכל אחד מהצדדים בנפרד על כן מומלץ לשני הצדדים לפנות לעורך דין מטעמם לצורכי ייעוץ בכל עת בזמן תהליך הגישור.

מעוניינים בשירותי עורך דין בכפר סבא? משרד עו"ד וגישור עורכת הדין ומגשרת דנה יצחק פיקר מספקת ייעוץ וליווי משפטי בנושאי דיני משפחה, הסכמי גירושין, הסכמי פרידה, הסכמי ממון, ייפוי כוח מתמשך, מסמך הבעת רצון, צוואות ירושות ועוד.

ההבדלים בין עורך דין שאינו מגשר לעורך דין מגשר

ניכר כי ההבדל הראשון בין עורך דין מגשר לבין עורך דין שאינו מגשר הוא הידע הנדרש להובלת תהליך גישור. תפקיד המגשר הוא לייצר תהליך של הידברות והסכמה בין שתי הצדדים. הבדל משמעותי נוסף בין עורך דין שאינו מגשר בהכשרתו לעורך דין שהוא גם מגשר הוא ההתייחסות לרגש הטמון ביישוב הסכסוך. בשונה מהליך גישור בהליך משפטי אין מקום להיבט הרגשי של הצדדים מאחר ועל כל צד לשטוח את טיעוניו המשפטיים. הניסיון מלמד, כי פניה לעו"ד שהוא גם מגשר יכול למנוע את התארכות ההליך המשפטי תוך חיסכון בעלויות.

לסיכום להליך גישור גירושין יש יתרונות רבים ביניהם הורדת המתח ועוצמת הקונפליקט, חיסכון בעלויות, ייתור הליכים משפטיים סבוכים וארוכים, השארת השליטה בידיים שלכם וכן יאפשר לכם המשך שיתוף פעולה בעתיד למען ילדכם המשותפים.

מומלץ מאוד שהמגשר אליו תפנו יהיה גם עורך דין לענייני משפחה בעל ניסיון פרקטי שבקיא בסוגיות המשפטיות שעולות בזמן הגירושין כך שיציע פתרונות משפטיים מתאימים והגעה להסכם גירושין הוגן ומכבד את שני הצדדים.