"הכנסת מועלת בתפקידה, אין כאן שום פיקוח" ערוץ כנסת

ח"כ גדי יברקן מהליכוד תקף את התנהלות ועדת החוקה בנושא חוק סמכויות הקורונה וטען כי היא אינה מגיבה כראוי לגל ההדבקה הנוכחי.

"עלינו לבטל את 'התו הירוק' במהרה. מדיניות ההגבלה צריכה להשתנות ויפה שעה אחת קודם", טען יברקן.

לדבריו, "אני קול בודד בבית הזה מתוך 120 חברי כנסת. אני אגיד את המובן מאליו כי הוא צריך להישמע. הקורונה לא הולכת להיעלם וצריך להתאים את התנהלות הממשלה למציאות. גם בעולם מתחילים להבין זאת. בפלורידה אחוז התמותה מהנמוכים בארה״ב והטיפול בקורונה לצד השגרה. יש קורונה וצריך לטפל בה, אבל עד מתי ההגבלות הללו ימשכו?".

ח"כ גדי יברקן: "הכנסת לא מעורבת בניהול הקורונה"

יברקן הוסיף, "אמש שלחתי מכתב לשר הבריאות ורה״מ למיצוי הליכים טרום עתירה לבג״ץ בנושא מתווה הבדיקות והבידודים והאפליה הבוטה בין מחוסן ללא מחוסן. 'התו הירוק' אינו מידתי, הוא פוגע בזכויות האדם ובציבור. אני חושב שהכנסת מועלת בתפקידה ואין כאן פיקוח. יש החלטה של צד אחד בלבד. הדיונים מתקיימים אך הם אינם אמיתיים. הנתונים מראים אחרת מההחלטות השגויות של הממשלה הזאת. יש להמציא מדיניות חלופית".

יו"ר ועדת חוקה, ח"כ גלעד קריב, מתח ביקורת על משרד הבריאות. "מתחיל להריח לא טוב שאתם לא מביאים נתונים על התו הירוק. יום אחד אתם תתעוררו למציאות לא נעימה בעניין תו ירוק. יש כשלים גדולים בעניין התו הירוק. אם התקנות של התו הירוק לא יגיעו עם חוות דעת בעניין המלצתי לחברי הועד לא לאשר את המשך תקנות התו הירוק".