יעקב אשר
יעקב אשר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ יעקב אשר מסיעת יהדות התורה נאם במליאת הכנסת ותקף את מה שכינה 'מופע הצביעות של הממשלה'.

תחילה התייחס לדברי גנץ שדיבר על חזון 'גיוס לכל' ו'שירות לאומי לכל'. "אני לא יודע רק אם אומרים את זה לחברי הסיעות הערביות, בטח לא לאלה שחברים בקואליציה. אני לא ראיתי שהוא מאמין באמת במה שהוא אמר כאן מעל הדוכן ומרגיש את הצורך החשוב לבוא ולחוקק חוק שאמור כביכול לעשות שוויון במדינת ישראל".

לדברי אשר, גנץ, כשר ביטחון עם עבר ביטחוני עשיר, "יודע שלכפות שירות בנושא ביטחוני – זה לא עובד. לא בסנקציות כלכליות, לא עם סנקציות פליליות. צבא לא יכול לעבוד על כפיה וזה לא עובד ככה".

"אלא מה? זה המשך הצביעות. הרי האיש שדיבר הכי הרבה על נושא הגיוס, זה ליברמן. והאיש הזה לאורך כל הזמן מדבר על גיוס. אבל תמיד הוא אמר: חרדים וערבים. גם נציגו בוועדת פלסנר בזמנו, שדנה על חוק הגיוס, התפטר בגלל שלא היו מוכנים להכניס את כל הציבורים. אז יש היום דבר שנקרא צביעות. מדברים על שוויון אבל לאף אחד אין אומץ לעשות שוויון אמיתי".

כהוכחה לצביעותה של הממשלה ושל שר האוצר ליברמן, חשף ח"כ אשר אירוע שהתרחש בימים האחרונים, בנוגע לתקצוב המוכש"ר – המוסדות המוכרים שאינם רשמיים.

במסגרת תקציב המוכש"ר, קיים סעיף תקציבי המיועד ל'שעות תמרוץ וטיפוח'. ח"כ אשר סיפר במליאה כי '"יו"ר ועדת הכספים קיבל הוראה ממשרד האוצר: 'אתה לא מוסיף שקל בנושא הזה'". לדברי אשר, הציבורים שנפגעים מכך הם החרדים והערבים המחזיקים במוסדות בסטטוס הזה.

כדי שלא לפגוע בערבים, מספר אשר, "הייתה ישיבה אצל האוצר עם נציגים של רע"מ ושם נאמר להם: 'נעביר לכם את הכסף ייעודי, אבל לחרדים זה לא יעבור'. התקנה הזאת לא תעבור כדי שהחרדים לא ייהנו ממנה – ואני עומד מאחורי כל מילה שאני אומר".

אשר תקף את ליברמן: "גם אחרי הכישלון שלו במעונות הוא אמר שציבור המשרתים בצבא הפסיד. הממשלה הזאת יודעת להתחשב באמונות ובהשקפת העולם של ציבור שהוא אינו יהודי, שהוא מוסלמי או נוצרי. אבל את הציבור החרדי שאת אמונתו בתורת ישראל, שזה מרכיב הביטחון מספר אחד של מדינת היהודים, אין לנו מרכיב ביטחון אחר, יותר חשוב מהתורה עצמה שליוותה אותנו אלפי שנים, בזה אין התחשבות".

את דבריו חתם באמרו: "זה לא יעזור לכם. מי שירצה ללמוד תורה במדינת ישראל – ילמד תורה על פי האמונה היהודית שלנו ולא יעזור עוד אלף חוקים, ואלף בג"צים – נצח ישראל לא ישקר".