עמותת "מוסרי", המנהלת את כספי הקמפיין למימון הוצאות המשפט של בנימין נתניהו, שיגרה היום (שלישי) מכתב התראה ודרישה לפיצוי לעיתונאי ברק רביד, לעו"ד גליה שמילוביץ ולעוד אנשים שפרסמו שקרים על העמותה.

כזכור, בתחילת השבוע כתבו שורה של עיתונאים ומובילי דעת קהל כי אחד ממורשי החתימה של עמותת "מוסרי הוא יצחק גבאי, "שהורשע בהצתת בית הספר הדו לשוני".

למצית בית הספר הדו לשוני אומנם קוראים יצחק גבאי, אך גבאי המורשע הוא אינו אחד ממורשי החתימה של עמותת "מוסרי". מורשה החתימה של עמותת מוסרי הנושא את השם הנפוץ יצחק גבאי, הוא יליד שנת 1979, בעוד יצחק גבאי שהורשע בהצתה נולד בשנת 1992.

במכתב ההתראה לפני תביעה שנשלח על ידי עו"ד מיכאל ליטווק לעיתונאי "וואלה" ברק רביד נכתב: "אתמול שיתפת בעמוד הטוויטר שלך שיש לו 197,000 עוקבים ציוץ שעוסק בקמפיין מימון המונים עבור ההגנה על נתניהו ובו נכתב על ידיך 'תראו מופתעים'".

"בציוץ המקורי ששיתפת נכתב 'מי שרשומה כמקבלת התרומות בשם ינון מגל לנתניהו היא עמותת 'מוסרי - ארגון זכויות אדם יהודי' שהוקמה על ידי ארגון בצלמו. אחד משני מורשי החתימה של 'מוסרי' הוא יצחק גבאי שהורשע בהצתת בית הספר הדו לשוני'".

לדברי עו"ד ליטווק, "הפרסום דלעיל הינו פרסום שקרי, משמיץ, מבזה ופוגעני במיוחד. מעולם מר יצחק גבאי ששרף בית ספר ופגע מינית בנערה לא היה ולא יהיה חבר בעמותת מוסרי. ההיפך הגמור הוא הנכון, העמותה פועלת נגד כל הסתה וגזענות ומלווה נפגעי ונפגעות עבירות מין".

שי גליק, מנכ"ל ארגון בצלמו, התארח הבוקר באולפן ערוץ 7 כדי לספר על מאחורי הקלעים של הקמפיין למימון הוצאות משפט נתניהו והתייחס בין השאר גם לפרסומים על העמותה. "זה מאוד כואב לי", אמר. "אנחנו מגישים תביעות נגד כל אחד מהמפרסמים. כואב לי שאותו עיתונאי (רותן שטרקמן, י"ג) אפילו לא הרים טלפון לשאול אם זה נכון. למה הם לא מנסים לבדוק את העובדות? כי מבחינתם הימנים אולי הם בבונים ולא ראויים לבדיקה".

"זה כל כך ההפך מהפעילות של הארגון", ציין. "כל מי שהיה בודק את זה היה רואה שאין ביננו לבין הפעילות הזאת שום דבר. אבל אפשר ישר להשמיץ ולטנף כי אנחנו ימניים. יש מחנה שלם שלא רואה בציבור הימני ציבור שראוי ליחס הוגן ואנחנו נאבקים בזה".

העיתונאי ברק רביד מסר: "אתמול ריטווטתי ציוץ של עורכת דין, שלפיו בדקה ומצאה שמר יצחק גבאי שמכהן כמנהל בעמותת 'מוסרי' הורשע כביכול בביצוע עבירות פליליות. משהתברר כי טענה זו אינה נכונה מחקתי מיד את השיתוף. צר לי על שיתוף הפרסום המוטעה".