הסרטון המרגש של רס"ן אלחרר ז"ל: "גבורה זה להסתער בשביל החברים" באדיבות ידיעות אחרונות ו-ynet

אליה כהן בן ה-13 קיבל לפני כמה חודשים משימה לבחור את הגיבור שלו ולראיין אותו והחליט לבחור בדודו רב סרן איתמר אלחרר ז"ל.

באתר ynet סיפרה אימו של אליה, רותם, אחותה של האלמנה אור אלחרר על התהליך. "בבית הספר שבו לומד אליה, בנווה צוף, המורים מחנכים תמיד לאהבת הארץ ולשמירה על הארץ. זה נושא מאוד מרכזי שם. לפני כמה חודשים המורה שלו נתן לתלמידים משימה לבחור גיבור ולראיין אותו. אליה ישר חשב על איתמר. לאיתמר היה קשר מיוחד מאוד עם האחיינים שלו. מהצד שלו יש לו שלושה אחיינים, אבל מהצד של אור יש לו עשרים אחיינים – ואת כולם הוא אהב, והם אהבו אותו. לאחר שהוא נהרג המורה של אליה נזכר בסרטון ושלח לי אותו עם הודעת תנחומים".

בסרטון המרגש מספר איתמר ז"ל: "גבורה זו היכולת שלך לעשות משהו שהוא מעבר לטבע. היכולת לקום ולהסתער למרות שזה לא טבעי. אבל גבורה זו לא רק גבורה צבאית. בתוך המושג הזה יש המון אהבת הזולת".

הוא הוסיף כי הגיבור האישי שלו היה רס"ן רועי קליין, סגן מפקד גדוד 51 של חטיבת גולני שנהרג בקרב בינת ג'בייל במלחמת לבנון השנייה, לאחר שזינק על רימון יד כדי להציל את חיי חייליו.

גיסתו של אלחרר ז"ל מוסיפה, "הסרטון מרגש מאוד, ובעיקר מבטא את כל האישיות של איתמר", אומרת הגיסה. "איתמר היה אדם צנוע, הוא לא אהב לדבר הרבה על מה שהוא עושה. לחתונה שלו הוזמנו עשרה אנשים בלבד בגלל מגבלות הקורונה, וזה היה מראש הדבר שהוא הכי רצה - אירוע צנוע, בחיק המשפחה, בלי יותר מדי תשומת לב. הוא אהב את הצבא מאוד, את החברים בעיקר. היו לו שאיפות, אבל הוא בעיקר חלם להקים משפחה עם אור".