יו"ר מפלגת 'נעם' ח"כ אבי מעוז התייחס היום (רביעי) לסרטון הקמפיין של התנועה הרפורמית בו מובילות התנועה מודות כי המאבק על הכותל הוא השער השער לקידום תחבורה ציבורית בשבת ונישואים אזרחיים.

"זה מה שאומרת במפורש התנועה הרפורמית", אמר. "התנועה הזאת, מסרסרת בכותל המערבי. המקום שהיום הוא הכי קדוש אליו אפשר לגשת לעם היהודי".

לדבריו, "את התנועה הרפורמית לא מעניין מתווה הכותל, מה שהם רוצים לעשות זה נישואין אזרחיים, תחבורה ציבורית בשבת, ובקיצור מדינה שמופרדת מהדת, מדינה בלי יהדות, מדינת כל אזרחיה. תתעוררו, תראו לאן הממשלה שלכם מובילה".

כאמור, בסרטון רשמי שהוציאה התנועה הרפורמית היא מודה לראשונה כי המאבק על הכותל הוא השער לקידום תחבורה ציבורית בשבת ונישואים אזרחיים.

"את מי מעניין הכותל?", שואלות בסרטון אנה קיסלנסקי מנכ"לית התנועה הרפורמית ועו"ד אורלי ארז לחובסקי מנהלת המרכז הרפורמי לדת ומדינה. "הגעתם לשם פעם, פעמיים בחיים, לבר מצווה או לטקס השבעה צבאי. אז למה שיעניין אתכם על מה כולם רבים?".

לדברי מובילות התנועה הרפורמית, "אי יישום מתווה הכותל מרחיק מכולנו גם את התחבורה הציבורית בשבת, וגם את הנישואים האזרחיים. המאבק על מתווה הכותל הוא מאבק סימבולי, כי הכותל הוא המקום הכי קדוש לעם היהודי והוא נתון לשליטה של חרדים קיצוניים שחושבים שהכותל שייך לאבא שלהם ומתנהגים בבריונות כלפי כל מי שמתפלל או מתפללת אחרת".

"תבינו", הן הוסיפו, "מתווה הכותל, שכלל הקמת רחבת תפילה שוויונית ללא מחיצה בין גברים לנשים, אושר על ידי ממשלת נתניהו כבר ב-2016, אבל בלחץ החרדים המתווה הוקפא. אז למה הכותל עכשיו שוב בכותרות? כי עכשיו יש הזדמנות שלא תחזור. יש לנו ממשלה ללא המפלגות החרדיות, כשראשי הסיעות שמרכיבות אותה, כמו לפיד, מיכאלי וליברמן, מחוייבים ומחייבות למתווה הכותל".

"המתנגדים למתווה שוב מתחילים להשתולל", ציינו. "גם הם מבינים שברגע שהמונופול החרדי על הכותל ישתחרר, גם אפשר יהיה לקדם נישואים אזרחיים ותחבורה ציבורית בשבת, ובאופן כללי להפחית את השליטה החרדית על החיים של כולנו".