אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן צילום: דוברות

לאחר שנדחתה הצעתו על חודו של קול להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת האינטרסים הכלכליים העומדים מאחורי החלטות שר האוצר, עלה ח"כ אורי מקלב על דוכן המליאה והשתלח בחריפות בשר האוצר ליברמן.

"לא יכול להיות ששר האוצר מאז שהממשלה קמה לא נמצא כאן, לא היה בתקציב ולא בהצעה לסדר ועכשיו מבקשים וועדת חקירה פרלמנטרית והוא לא נמצא", תהה.

"אנחנו רוצים לומר לו מה הציבור חושב, אנחנו חשים את הניכור שלו, אנחנו ואחרים, ושאנחנו שקופים לגמרי. הוא לא נמצא, מתנשא, ציני, יש לו אטימות לב ומנותק".

בדבריו הציג בפני חברי הכנסת מהקואליציה שורת אמירות מחשידות של שר האוצר המעלים תהיות אודות מניעיו.

"רק לאחרונה אמר שר האוצר כי הכל בסדר. יש קניות, הכל תותים, אנחנו רואים את מחזורי העסקאות בכרטיסי האשראי, אך שר האוצר אינו יודע מה הם קנו בכסף הזה. הוא מנוכר ואומר שאין צורך בכלל.

"הוא מבטל את החל"תים, אומר אין צורך, אנשים תסדרו". הוא הוסיף והתייחס למחדלי הקורונה. "כאשר יש בעיות של ניהול מערך הבדיקות כנגד נגיף הקורונה הם מטילים את העלויות על האזרחים. בזמן שחברות פרטיות הכפילו את הרווחים שלהם הם מבקשים להעלות מחירים, יש פה תיאום מחירים והרשות להגבלים עסקים פותחת בחקירות בקול רעש גדול ונגמרים בקול ענות חלושה".

בהמשך התייחס למחירי הדיור המאמירים בישראל. "שר האוצר אומר כי המחירים לא ירדו, שרת הפנים אומרת זאת, ושר האוצר אומר כי הבעיה היא כי המשכנתאות זולות, לא פלא שהמחירים עולים. שרים בממשלה מעודדים את המשך כניסת המשקיעים לתחום ואומרים כי המחירים לא ירדו ומתפלאים כי המחירים לא יורדים?!".