ח"כ מיקי זוהר
ח"כ מיקי זוהר צילום: ערוץ 7

סביב עיסקת הטיעון שתהיה או לא תהיה והשלכותיה שוחחנו עם חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד וכבר בפתח הדברים הוא קובע כי "עסקת הטיעון הזו משרתת את הפרקליטות יותר מאשר את נתניהו".

"יש קרע גדול בעם בעקבות החקירות השערורייתיות שנפתחו נגד נתניהו והובילו לכתבי אישום מגוחכים, הומצאו עברות חדשות של שוחד שלא היה באף מקום בעולם והתיקים מתפוררים בבית המשפט. הקרע הגדול בעם נוצר גם בעקבות ההתנהלות הבלתי נתפסת מול ראש מחנה הימין, בנימין נתניהו. לכן הניסיון להגיע לעסקת טיעון יכול היה להביא לסוף הקרע העצום בעם, אבל מסתבר שהם ממשיכים להתבצר ולא מוכנים לבטל את הקלון".

לטעמו של חבר הכנסת זוהר ההתעקשות על השארת הקלון נראית בהחלט כהוכחה לכך שמלכתחילה כל מגמת כתבי האישום הייתה להוציא את נתניהו מהזירה הפוליטית. "מה רע בדמוקרטיה שבה העם מחליט מה יהיה ומי לא יהיה. כל החרמות האישיות של כמה פוליטיקאים נגד נתניהו יחד עם הרדיפה הביאו אותנו לאופוזיציה, אבל לא נהיה אלה שיתקפלו וירימו ידיים ויגידו שנקבל באהבה תכתיב של מי יעמוד בראשנו. נמשיך להתעקש על רצון העם למחנה ימני חזק וגדול יחד עם נתניהו בהנהגת המדינה".

"אין לי ספק שהפרקליטות פוגעת בעצמה אחרי שנים של ירידה עצומה באמון הציבור במערכות האלה וחבל שהם פועלים כפי שהם פועלים", אומר חבר הכנסת זוהר, ואנחנו שואלים לדעתו אם בהיבט הציבורי נכון להיאבק או לחדול את הטרפת סביב המשפט.

"נתניהו צריך לקבל את ההחלטה באופן אישי. הוא ששילם את המחיר במשך השנים והוא שעלול לשלם את המחיר. כל החלטה שהוא יקבל אני אגבה. ברמה הציבורית, התיקים הללו גרמו לקרע עצום בין מחנה הימין למחנה השמאל והקרע מתעצם", חוזר זוהר ואומר, "ואם הייתה דרך לאחות את הקרע הזה אולי ביטול כתבי האישום ועסקה ללא קלון יכולה הייתה להוביל לשם אבל הפרקליטות לא נראים בדרך לשם ולהיפך, הם מקשיחים עמדות. נתניהו מצידו יוכל להמשיך להיאבק על חפותו. הוא יקבל גיבוי גדול מהמחנה שתמך ותומך בו ואנחנו ניאבק מהפוזיציה הפוליטית שלנו. אנחנו יודעים שיש מחיר לעמידה שלנו על עמדותינו. כולנו כאנשי ימין הפכנו למטרות נעות. נחקרתי על ראיון רדיו, מה שלא קיים גם בדיקטטורות החשוכות, והדברים הולכים ומתדרדרים".

בהקשר זה מביע זוהר תקווה שהפרשה הזו יחד עם פרשת ההאזנות המשטרתיות יביאו מישהו להתעשת או את הציבור להפנים את חשיבות גיבוש 61 המנדטים שיובילו לשינוי.

באשר להשלכות הפוליטיות של האירועים סביב משפט נתניהו, שאלנו את חבר הכנסת זוהר אם הוא יודע על מה מדובר כאשר מתפרסמים דיווחים על הערכות בליכוד לפיהן לישראל כץ סיכוי להקים ממשלה ואף דיווחים על גישושים שכבר החלו לקראת מהלך שכזה.

"אני לא יודע ומעבר לכך, אני קורא לכולם להמתין בסבלנות ולחכות להכרעת נתניהו. כל התערבות לא תורמת לליכוד ולנתניהו. זו סתם רתימת עגלה לפני הסוסים. סבלנות לא תזיק במקרה הזה. אחרי שנראה מה נתניהו יחליט נבדוק את הסיטואציה שנוצרה ואיך מתקדמים ממנה".

ומה על תקוותיה של 'ימינה' לכלול בקואליציה פורשי ליכוד ביום שאחרי נתניהו? "אני לא חושב שיש כרגע מה לדון עם אף גורם בקואליציה או באופוזיציה לפני שנתניהו מחליט", משיב חבר הכנסת זוהר. "אם המגעים יתפוצצו כל מה שאנחנו מדבירם עליו כעת יהפוך ללא רלוונטי, ולכן העיסוק בכך רק גורם לנזק".

עוד שאלנו אודות האופוזיציה וגיבושה. זאת לנוכח מה שנראה כקריצה מצידו של בנט לעבר החרדים כשהוא קובע שהם חסרים בממשלה, ובמקביל בכיר ביהדות התורה מצוטט כאומר שביום שאחרי נתניהו הם לא מחויבים עוד לליכוד ויתכן ויכנסו לממשלה.

"ביום שהחרדים יעזבו את הברית עם הליכוד הם יצטמקו למספר מנדטים שיתכן ולא יספיק לעבור את אחוז החסימה. החיבור בין החרדים לליכוד מושתת על מסורת ישראל, וברגע שהם יוותרו על העצמה הציבורית של הליכוד ששומר יחד איתם על מסורת ישראל הרלוונטיות שלהם תהה פחותה, ולכן להערכתי הברית הזו תתחזק ותתעצם מעבר לקשרים האישיים שיש לנו ולי אישית עם מנהיגי הקהילות החרדיות והח"כים החרדים".