מסייעים לקשישים בגל הקור
מסייעים לקשישים בגל הקורצילום: דוברות הקרן לידידות

על רקע גל הקור, משרד הרווחה והביטחון החברתי יפעיל את תכנית החירום "מגן זהב" לסיוע לאזרחים ותיקים.

פעילות הסיוע תתבצע בשיתוף עם הקרן לידידות שהעמידה תקציב חירום חד פעמי לצרכים דחופים בגובה של 300 אלף שקלים לרשות המחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות.

באמצעות התקציב החד פעמי, יזכו לקבל סיוע אזרחים ותיקים המקבלים שירות במחלקות לשירותים חברתיים וכאלו שנקלעו למצוקה קשה עקב תנאי מזג האוויר החריגים. הסיוע יבוא לידי ביטוי באמצעות שמיכות, ביגוד חורף, תנורים ואמצעי חימום נוספים בשווי של עד 250 שקלים לאדם.

סיוע הקרן לידידות לתכנית החירום "מגן זהב" של משרד הרווחה והביטחון החברתי מצטרף למבצע "מחממים" אותו מקיימת הקרן לידידות עד לסוף חודש פברואר. במסגרת המבצע, מסייעת הקרן לידידות לכ-26,500 משפחות, קשישים וילדי רווחה שמקבלים סיוע בחימום הבית ותשלום חשבונות חשמל בשווי כולל של כ-12.7 מיליון שקלים.

המבצע נערך הודות להתגייסותם של מעל 600 אלף תורמים אוהבי ישראל. במסגרת המבצע חולקו באמצעות מחלקות השירותים החברתיים ברשויות המקומיות שוברים לטובת סיוע בחימום לקשישים, כרטיסים לרכישת ציוד חימום לקשישים ולמשפחות ועוד.

שר העבודה, הרווחה והביטחון החברתי, מאיר כהן אמר: "תגברנו את המחלקות לשירותים חברתיים לקראת גל הקור שצפוי לנו השבוע, כדי שלכל אדם מבוגר שזקוק לסיוע בחימום יהיה מענה. אני מודה לקרן לידידות על השותפות שלהם עם המשרד וקורא לכל מי שידוע לו על אדם מבוגר שאין לו מענה לפגעי הקור לפנות אלינו למוקד 118 או לפנות למחלקה לשירותים חברתיים במקום מגוריו".

נשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין הוסיפה, "התמשכות משבר הקורונה והעלייה בהוצאות החימום בחורף, מייצרות עבור שכבות רבות בציבור משבר כלכלי של ממש. אנו גאים על השותפות שיש לנו בפעילות החשובה של משרד העבודה, הרווחה והביטחון החברתי . מהלך סיוע החירום נערך בנוסף למבצע 'מחממים', שנועד לסייע לקשישים ולמשפחות רבות לעבור את התקופה הקרה בשנה בשלום. אנו אסירי תודה למעל 600 אלף תורמים אוהבי ישראל שלמרות המשבר הגלובלי מתגייסים כעת לסייע לעם ישראל וליהודים במצוקה בתפוצות".

מנכ"לית משרד הרווחה והביטחון החברתי, סיגל מורן סיכמה, "השותפות עם קרן לידידות מאפשרת למשרד להרחיב ולשפר את יכולתן של המחלקות לשירותים חברתיים לתת מענה. תגברנו באופן משמעותי את היכולות של המחלקות לשירותים חברתיים לתת מענה לאוכלוסייה הוותיקה בכל תחומי החיים, ובימים אלו זה בא לידי ביטוי בהתמודדות גם עם הקורונה והבדידות שבעקבותיה, וגם עם גל הקור. משרד הרווחה ימשיך לפתח שירותים לאזרחים והאזרחיות המבוגרים. אני מודה לקרן לידידות על השותפות עם המשרד. אם אתם זקוקים לסיוע או אם אתם מכירים מישהו שזקוק אל תהססו לפנות למוקד 118 או למוקדי 106 של הרשויות המקומיות".