הרב עידו אלבה
הרב עידו אלבה צילום: מינהלת הר הבית

הרב עידוא אלבה, מתלמידי הרב מרדכי אליהו, מרבני קרית ארבע-חברון וחבר פורום מכון רבני היישובים, עלה היום (שני) לראשונה בחייו להר הבית.

הרב אלבה מוכר בין השאר גם בעקבות פרסום מאמרו "בירור הלכות הריגת גוי" בחודש אפריל 1994, בעקבותיו הורשע בהסתה לגזענות.

"זכיתי היום לעלות להר הבית לראשונה בחיי" אמר הרב אלבה על הר הבית. "זאת הרגשה שאני נמצא בעולם אחר. התרגשות גדולה מאוד של התלהבות של קדושה".

"יחד עם זאת יש את הצער שאנחנו עדיין רואים את המבנה שלא צריך להיות פה", הוסיף הרב. "אז עשיתי גם קריעה, ועכשיו אני מקווה, שנצליח להתמיד ולהמשיך בעלייה להר הבית".

לדבריו, "כל אחד צריך לחשוב באמת מה מעכב אותו מלעלות. כי בחשבונות הלכתיים טהורים וודאי שמותר. כמו שאנחנו מחזיקים במסורת של הרבה דברים אחרים, למשל בשמיטה למרות שהיו חכמים שפיקפקו במנין השנים, ושבירושלים אנחנו נוהגים לקרוא בט"ו, ולא אומרים אולי אנחנו לא יודעים איפה החומה וכל מיני ספיקות שמטילים. בכל דבר אפשר להטיל ספק. אבל יש לנו מסורת איתנה מכל הדורות של מקום המקדש".

"המסורת על מקום המקדש והמזבח עברה כאן דורי דורות, והיום אנחנו גם יודעים לאמת אותה מבחינה טופוגרפית וכל החישובים האחרים ולא צריך לחשוש לחששות יתירות", אמר. "המסלול שבו הולכים הוא מסלול שאין ספק שבהתאם למסורת לא נכנסים לחששות, וכל מי שמקפיד על טהרה ונכנס, מקיים מצווה גדולה. ותפילה במקום הזה זה תפילה במקום הכי חשוב שיש לעם ישראל, שעולה ישירות לשמיים".

במינהלת הר הבית הגיבו בסיפוק על הצטרפותו של רב נוסף לשורות העליה להר הבית. "נוכח הקלת העליה וקביעות התפילות במקום הקדוש ריבוי העולים להר הבית כהלכה הולך וגדל", אמר אסף פריד דובר המינהלת.