כיתה
כיתה צילום: איסטוק

הלימודים היום (חמישי) יתקיימו כסדרם לאחר שבית הדין לענייני עבודה בתל אביב הוציא לפנות בוקר צו מניעה נגד ההחלטה להשבית את מערכת החינוך במחאה על ביטול הבידודים.

בנימוקי בית הדין לדחות את החלטת הסתדרות המורים נכתב: "מאחר שההכרזה על השביתה הגיע כ-11 שעות בלבד לפני פתיחת יום הלימודים, באופן שאינו מותיר די זמן לקיים דיון בה במעמד שני הצדדים בטרם תחילת יום הלימודים, ולמאזן הנוחות הנוטה להערכתנו באופן מובהק לטובת המדינה".

דיון נוסף במעמד הצדדים יתקיים בשעה 14:00.

אתמול הודיעה מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, כי הלימודים יושבתו הלימודים בבתי הספר ובגנים בעקבות ביטול מתווה הבידודים.

בהודעה שיצאה מטעמה כתבה בן דוד למורים ולגננות כי "לאור החלטת הממשלה שחושפת אתכם לנגיף הקורונה באופן שמסכן את בריאותכם ולנוכח אלפי פניות מכם, יינקטו מחר צעדי מחאה - אין להגיע מחר לבתי הספר ולגנים".

היא הוסיפה כי "במוסדות החינוך המיוחד יתקיימו לימודים כרגיל. בכתות חינוך מיוחד בבתי ספר רגילים - יצטרפו למחאה".

"אנא המתינו להנחיות באשר לצעדי מחאה נוספים", חתמה בן דוד את הודעתה.

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון הגיבה והודיעה כי תפעל להוציא צווי מניעה נגד ההשבתה. "צעדים כוחניים ופוליטיים על גבם של ילדי ישראל אינם ראויים ואינם מקובלים, בטח בימים מאתגרים כאלה. התנהלות אגרסיבית וחד צדדית לא בבית ספרנו. משרד החינוך פועל להוצאת צווי מניעה", דברי שאשא ביטון.