יפעת שאשא ביטון
יפעת שאשא ביטון צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון תוקפת בחריפות את מבקריה על ההתעקשות לבטל את מתווה בידודי בילדים.

בראיון לעיתון 'ידיעות אחרונות' שיפורסם מחר (שישי) במלואו במוסף '7 ימים' הצדיקה השרה את המהלך ואמרה, "מבחינתי זה יכול היה לקרות גם קודם. היקף המקרים הוא לא כזה שמצדיק להשבית שני מיליון תלמידים, אי־אפשר למשוך את האנשים יותר ואני מקווה שכולם כבר הגיעו למסקנה שאפשר לשחרר את כולם – גם המבוגרים – מהדבר הזה, ובאמת ללכת לשיטה של מי שחולה שיהיה בבית".

היא מותחת ביקורת על משרד הבריאות והתנהלותו מולה. "המשרד הוציא הודעה רשמית לפני חודשיים: 'השרה מכחישת הקורונה התעוררה רשמית'. תגיד לי אם אתה מכיר, אי פעם בתולדות המדינה, הודעה רשמית של משרד שמתבטאת ככה. וזה יושב בול על הקמפיין שמוביל הליכוד נגדי. זו אותה שפה, אותה טרמינולוגיה. הם מנסים להדהד דברים כאלה כדי לייצר נרטיב שישחרר אותם מהחלק שלהם בסיפור הזה. אבל בא לי שפעם אחת יידעו את העניין בצורה מזוקקת: הייתה פה צריבת תודעה לגביי. ביבי צרב תודעה, וגם חלק מהגורמים במשרד הבריאות, הציגו אותי כמכחישת קורונה וכמתנגדת חיסונים, וזה פייק מוחלט”.

שאשא ביטון זעמה על הפרסום לפיו יו"ר הסתדרות המורים יפה בן דוד שוחחה עם מי שהובילה במשרד הבריאות את ההתנגדות לביטול הבידודים, הממונה על שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס.

"יש פה סיטואציה לא מקובלת שפקידה ועובדת ציבור במשרד אחד מתקשרת עם יו”ר ועד עובדים של ארגון אחר. ההתנהגות שלה חצתה כל קו אדום. אנחנו אמרנו כבר מחמישי שעבר שיהיה מתווה כזה, וגורמי המקצוע במשרד הבריאות היו אמורים להכין צו ולהוציא את ההנחיות בכתב, אבל הם התמהמהו עם זה, והיום אנחנו מבינים למה: הם היו עסוקים בלטרפד את הדבר הזה", הוסיפה.