לירז רוסו - סטטיק
לירז רוסו - סטטיק צילום: Hadas Parush/Flash90

הזמר לירז רוסו, המוכר בשם הבמה "סטטיק", התראיין ל'חדשות 12' ודיבר בגילוי לב את המחשבות אם לפתוח את תיק האימוץ שלו ועל התקפי החרדה.

"היו לי תקופות קשות. יש לזה מחיר נפשי", הוא אמר על התקפי החרדה, ותיאר את ההתקף הראשון שחווה: "אני לא הבנתי מה קורה. זה מאוד פיזיולוגי".

לדבריו, "אתה בטוח שיש לך התקף לב. כאילו אתה, פשוט קורס, רועד, וזה מכניס עוד יותר לפאניקה. חשבתי שאני הולך למות. ואז כשאתה מבין מה זה, אתה מבין שקיבלת חבר לכל החיים".

"היום כבר יש לי כלים", הוא סיפר על ההתמודדות. "אם מישהו רואה אותי בשכונה מטייל בשלוש בלילה עם עצמי - יש לי התקף חרדה. אם יש מישהו לידי להגיד לו 'מה המצב', להגיד לו 'שמע, בוא תלך איתי, בוא תשמור עליי, שאני ארגיש שמור'".

רוסו הגיע להוריו המאמצים כשהוא בן חודשים ספורים, לאחר שהיה אצל משפחת אומנה שלטענת אימו המאמצת, ניצה רוסו, התעללה בו. "יש לי פריקת כתף לכל החיים כי היו מרימים אותי מהיד", סיפר רוסו.

ניצה הוסיפה: "הוא היה בן חמישה חודשים, שקל בקושי ארבעה קילו. הוא היה במשפחת אומנה, שהיו לה עוד כמה וכמה תינוקות, ולא היה להם זמן לאף אחד. ואני רואה את התינוקות - שקט, שקט". וסטטיק הסביר: "אני לא בכיתי עד כמעט גיל שנתיים. כי בכי זה בעצם קריאה לעזרה, ואם מלמדים ילד שבכי לא עוזר אז הוא לא בוכה. אז בהתחלה ההורים שלי לא היו יודעים מה קורה איתי, כי לא בכיתי אף פעם. תחשבי ילד שלא בוכה אף פעם. צחקתי, אבל לא בכיתי. המליצו לא לאמץ אותי, כי הייתי בתת-תזונה מאוד חריפה".

סטטיק טרם פתח את תיק האימוץ שלו, וגם הוא וגם הוריו המאמצים לא יודעים דבר אודות הוריו הביולוגים למעט פרט אחד שהיה להם חשוב לברר - הוא יהודי. "הוא נולד בארץ, אנחנו יודעים שהוא יהודי, כי זה היה לנו מאוד מאוד חשוב", אמרה ניצה רוסו.

סטטיק מתכוון לסגור מעגל ולפתוח את התיק? לא בטוח. "אני לא בטוח שזה יסגר", הוא אמר. "אי אפשר לדעת, יכול להיות שאני אחליט לפתוח את התיק. בתור ילד מאומץ אתה מצפה למצוא שם איזו אגדה, איזה משהו מאוד מורכב שקרה. וזה יכול להיות כל כך כמה מילים שחורות על דף לבן שלא אומרות כלום".

לסיום הסביר סטטיק, ולא בפעם הראשונה, על השרשרת בדמות דיוקנו שהוא עונד לצווארו. "זה הצד שכולם רואים", הוא אמר והצביע על דמותו העשויה מזהב. "אבל בצד שאני רואה רשום 'ואהבת לרעך כמוך'. כדי להזכיר לי שלא משנה למה הגעתי ואיפה אני נמצא, וכמה אני אוהב את עצמי - אני צריך לאהוב את כולם".