דוד ילינק, יו"ר ארגון הפראמדיקים הישראלי, התארח באולפן ערוץ 7 וסיפר על המאמצים לקבל הכרה מקצועית ברורה מצד משרד הבריאות.

ראשית הוא מסביר מהו תפקיד הפראמדיק. "ניידות טיפול נמרץ מאויישות על ידי ראש צוות שהוא פראמדיק. פראמדיקים הם בעלי מקצוע מומחים ברפואה דחופה טרום אשפוזית ונותנים מענה רפואי מתקדם למי שנזקק לעזרתם והם המענה האחרון כי לצידם אין רופא".

"זה מקצוע שאתה חייב לא רק לאהוב את העבודה, אלא לתת את כל כולך. המאפיין המרכזי של המקצוע הוא שאתה רץ למקומות שאנשים בורחים מהם. אם לא תוכל להיות הכי בתוך זה, לא תצליח".

"עבור פראמדיקים יש קורס הכשרה במד"א שאורך יותר משנה, קורס פראמדיקים צבאי ויש גם תואר ברפואת חירום באוניברסיטת בן גוריון. הם לומדים גם את הצד העיוני וגם מתנסים בפרקטיקה כדי שיהיו מוכנים לתת מענה לכל מצב", הוא מוסיף.

הוא מסביר מדוע עולה הדרישה ממשרד הבריאות לפעול. "את הדרישה להסדיר את מקצוע הפראמדיקים בישראל העלו כבר לפני יותר מ-15 שנים ואנחנו ממשיכים אותה. דווקא בגלל שזה מקצוע חדש יחסית, אנחנו דורשים שמשרד הבריאות יסדיר את המקצוע הזה בחקיקה, כך שיהיה מעוגן וברור וגם שיהיה לו עתיד. כיום יש מסלול ליבה בניידות טיפול נמרץ, אבל גם בחדר המיון תפגוש פראמדיקים. זה מקצוע שדורש וצריך מסלולי התפתחות ואת זה אנחנו דורשים ממשרד הבריאות להסדיר".