מפקד גלי צה"ל לשעבר ודובר צה"ל לשעבר, תא"ל במיל' אבי בניהו, מתייחס בראיון לערוץ 7 לסוגיית גלי צה"ל והשיקולים השונים לסגור את התחנה.

לדבריו לו היום הייתה עולה השאלה אם להקים תחנת רדיו צבאית הוא עצמו היה מתנגד לכך כמו רבים אחרים, אך מאחר והתחנה הוקמה בתקופה אחרת שבה לצה"ל היו משימות נוספות כמו הוראת עברית, העברת מידע לציבור והנחלת שפה ותרבות, ומאחר ומאז התחנה פורחת הרי ש"כל עוד התחנה קיימת, מואזנת ויש לה ביקושים אני הייתי משאיר אותה ושמח שכך החליטו".

לשאלת האובייקטיביות של פרשני הרדיו בתחנה ומחוצה לה אומר בניהו כי מטרתה של תחנת גלי צה"ל אינה רק העברת חדשות אלא גם ובעיקר העברת תרבות של שידור ציבורי, ו"בתוך החדשות הפוליטיקה צריכה להיות מכוסה כדי לצאת ידי חובה. בגלי צה"ל צריכים להיות אנשי חדשות, ואם יש צורך בפרשנים הרי שאלו רק פרשני צבא וביטחון, מעבר לכך יש להסתפק בדיווחים השוטפים".

בדבריו מזכיר בניהו את האיומים החוזרים ונשנים לאורך תקופות שונות ומשתנות ותחת הנהגות פוליטיות שונות ורבות לסגור את התחנה, "לכן האמירה שרוצים לסור את התחנה מאז שברדוגו משדר היא לא נכונה. זה עלה שוב בגלל העיסוק הגדל והולך בנושא הפוליטי שלא מתיישב עם היותה של גלי צה"ל תחנה צבאית, ואני מהסבורים שגלי צה"ל צריכה לצמצם את העיסוק הפוליטי למינימום האפשרי. לכן אסרתי על קיומם של תחקירים נגד אישים פוליטיים וצמצמתי את הנוכחות של אנשי מדים בכנסת ובממשלה לאזרחים, כדי לעשות את המינימום האפשרי".