אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

אולימפיאדת החורף 'בייג'ין 2022' בעיצומה ומתברר כי גם שם שלוחי חב"ד הכו שורשים: באתר החב"די COL דווח כי הוועדה המארגנת ביקשה משליח חב"ד הרב שמעון פרוינדליך לארגן אוכל והשגחת כשרות צמודה לספורטאים, המאמנים והעיתונאים היהודים המשתתפים באולימפיאדה.

"כדי להבטיח את הסדרת האוכל הכשר לספורטאים ולצוותים הנלווים אליהם במשך השבועיים בהם נערכת האולימפיאדה, ביצעה הוועדה המארגנת שלנו בדיקות מקיפות ומפורטות, בעקבותיהן אנו מעוניינים בניסיונכם הרב בתחום ייצור המזון הכשר בסין", כתבו בוועדה לשליח חב"ד הרב פרוידנליך.

שליח חב"ד השיב כי "אנו נתכבד להיות חלק מהעזרה עבור המשלחת הישראלית".

הוא הוסיף וציין כי סין עשתה "מעל ומעבר" בהכנות שלה לקראת הגעת המשלחת הישראלית, ודאגה שסטנדרט הכשרות למשלחת יהיה "5 כוכבים".

"סין כמדינה תמיד קיבלה אותנו היהודים, גם בימים אפלים שאחרים דחו אותנו", אמר שליח חב"ד המנהל את בית חב"ד בבייג'ינג יחד עם רעייתו דיני פרוינדליך. "סין שימשה מקלט בטוח עבור יהודים לפני ובמהלך מלחמת העולם השנייה".

הרב פרוינדליך הוסיף: "כעת שוב, בעולם שלמרבה הצער עם אנטישמיות מוגברת, סין הוכיחה בדיוק את ההיפך. מדינה של הכלה, הערכה וכבוד לכל הקהילות היהודיות ברחבי סין".

כ-1500 ארוחות, כולל בוקר, צהריים וערב הוכנו תוך עמידה בסטנדרטים הגבוהים ביותר של כשרות, תוך עמידה בדרישות המקומיות ובפרט בתקופת הקורונה.

על פי הדיווח באתר החב"די, אחת הספורטאיות שכבר נהנו מהארוחות הכשרות בפיקוח חב"ד, היא יהודייה מבית אורתודוקסי, היילי קופס מניו ג'רזי, שמתחרה עבור מדינת ישראל בתחרות האולימפית.