הרב אביעד גדות
הרב אביעד גדותצילום: ערוץ 7

כבוד הנשיא, התפקיד אליו נבחרת היה סמל חשוב במדינת ישראל במשך שנים רבות (שלצערנו נשחק לאחרונה), תפקידו של הנשיא לאחד את העם ולדבר על המשותף ולא על המפלג.

בוודאי אתה מכיר את הכבוד הרב שרכשו נשיאי ישראל לעם ישראל לאורך השנים, למדת זאת מאביך ז"ל וסבך זצ"ל שהיה הרב הראשי למדינת ישראל ועסק תמיד בעיקר ולא בטפל.

הנשיא הרצוג, מכל אירועי האלימות בארץ ישראל בעת הזו, בחרת לדבר זקן ערבי שמת בטעות? ולהטיף על "מוסר יהודי"? זה לא המוסר היהודי.

המוסר היהודי הוא בראש ובראשונה להגן על אנשים ונשים, טף וזקן, הנתונים להתקפות רצח, מפניהן יצאו להגן עלינו בגדוד נצח יהודה.

חבל גם שאתה, הנשיא, לא טרחת באותה נשימה להגן על הגדוד נגד הקריאות האוטואנטישמיות לסגור אותו, רק משום שהוא יהודי מדי, ובעל רוח לחימה, ושאי אפשר להשתמש בו להרס ישובים.

נעמי פרלמן הי"ד בת ה-91 שנפצעה קשה מפגיעת רקטת חמאס בביתה באשקלון ב'שומר החומות', ונפטרה מפצעיה לפני שבועיים - לא ראויה לאיזכור מפיך? המוסר היהודי לא רלוונטיה כלפיה? חבל, הנשיא הרצוג, ששכחת ממנה, ומבעיית השורש.

חבל שנשאת לשווא את שמו של הרב צבי יהודה קוק זצ"ל, ופגעת בחיילים.

נכון, לא היה צריך לצעוק לך בוז. אבל הבאת דבריו של הרב צבי יהודה זצ"ל שאמר לא לפגוע בערבי סתם, בנאום לציונות הדתית, לא רק שהיתה מיותרת, אלא היתה השוואה עקומה ומבזה והשלכה אכזרית על גבם של חיילי צה"ל.

לפי התחקיר, החיילים שהשאירו את הערבי למות טעו, ולא התעללו בו, הם טעו כחיילים שבאו להגן על המדינה, ולקיים את המוסר היהודי הבסיסי של "עזרת ישראל מיד צר".

אך אתה בחרת במוסר הנוצרי, ולא היהודי. רצית להרגיש טוב עם עצמך ולהוכיח "חמלה" מנותקת כלפי האויב, ולשכוח מכל השאר, ומהחמלה כלפי בני עמך, שמצריכה לאזור עוז וגבורה, שחסרים היום כל כך, וחובתך כנשיא להחזיר. בחרת להטיף מוסר עקום ומביש, וכשלת בתפקידך. הנשיא הרצוג, תתבייש.