איתמר בן גביר בזירת הפיגוע ביציאה מירושלים
איתמר בן גביר בזירת הפיגוע ביציאה מירושליםצילום: Yonatan Sindel/Flash90

מצקצקי השמאל מזלזלים בח"כ איתמר בן גביר וחושבים שהוא טוב בהפגנות, מחאות והופעות תקשורתיות, אך לא יוכל לפעול אופרטיבית ביד קשה נגד הטרור, כראש מערכת וכמפקדם של עשרות אלפי שוטרים - מול הטרור הערבי לאומני.

תכונת המנהיג היהודי, כפי שמלמד הקב"ה את משה רבינו, היא "לצאת ולבוא" לפני העם, גם במלחמה, להיות מחובר לשטח, למצוקה, לקולות הנשמעים - ומתוך אהבת ישראל, להתקומם מול אויבי ישראל. לאיתמר יש את התכונה הזו, ובדיוק בגלל שהוא ביטא אותה בהפגנות ומחאות אותנטיות, כשכולם לעגו לו, העם החזיר לו אהבה גדולה, והרבה מנדטים.

כך להבדיל, נבחרו גם מנהיגים גדולים כמו משה רבינו ודוד המלך. מי שיצא אל אחיו לראות בסבלותם, ומי שקינא לשם ה' אשר חרפו אויבי ישראל - קיבל את המושכות, ופעל גדולות מתוך חום לבבו.

למערכות הביטחון של מדינת ישראל יש עוד הרבה מה להשתפר ברמה הארגונית, אך ארגון, טכנולוגיה, ויכולות - הם לא הבעיה המרכזית שלנו, אלא דווקא התודעה, הרוח, התפיסה והרצון לגבור על האויב ולהכריע אותו. כיום לבכירים רבים במערכת אין מושג בכלל ותשובה פשוטה לשאלה: מיהו האויב? הם סבורים שמדובר במפגע בודד, בכשל מודיעיני, במצוקה של ערבי שלא הסתדר עם אשתו או נכשל בבגרות, וזאת במקום לתפוס את הטרור כאירוע קולקטיבי, ולתפוס את עצמם כשליחי עם ישראל.

מה שחסר מאד למערכת ולבכירים בה - זה אהבת ישראל, תודעה יהודית, קנאה לכבוד הלאומי המושפל עד דק, ורצון למשול ולנצח.

בהקשר הזה, טוב מאד שאנשים מחוץ למערכת, שהוכיחו תכונות אלו כאזרחים - ישפיעו ויתקנו.

גם אופרטיבית, ברגע שמנהיג, למשל, יקים חפ"ק בכפר ממנו יצא מחבל, ידחוף להריסת ביתו בו ביום, לגירוש משפחתו, ולסיר לחץ על כל הכפר - ההרתעה תתחיל לחזור. כשהוא יבקר מחבלים כל שבוע בבתי הסוהר וידאג להם לתנאים נאותים - קרי, שלילת הטבות, חגיגות ופינוקים, והגברת החוויה השלילית בתא בית הסוהר הישראלי, הכלא יהיה באמת עונש ולא פרס לטרור.

איננו תמימים. אין ספק ששר ביטחון פנים כזה ייתקל מיד במכשולים "משפטיים" שהם למעשה אג'נדות שמאל בתחפושת, אך לשם כך הוא ידרוש ויקבל חקיקה ופסקת התגברות.

שר כזה, אם יפעל כך, יבטא את רוח ורצון העם הבריא, ויחזיר את הצבע לפני המערכת עליה יופקד. 

בהצלחה רבה איתמר. תקים לשכה ובע"ה תנצח.