50 לנעם צביה
50 לנעם צביה צילום: אבי עשור

רשת החינוך 'נעם-צביה' ציינה אתמול (שלישי) בבנייני האומה חמישים שנה להיווסדה וארבעים שנה לפטירת הרב צבי יהודה הכהן קוק.

באירוע רב משתתפים נכחו אישי ציבור ביניהם ראש עיריית ירושלים משה ליאון, סגנית ראש העיר חגית משה, מ"מ ראש מינהל החמ"ד שוש נגר, ראשי מוסדות, מנהלים, מחנכים ומחנכות, מורים מקצועיים ואלפי תלמידות.

מיצג ויזואלי לקח את המשתתפים במסע הזמן מבית הספר הראשון נעם קרית משה בירושלים ועד לשנת תשפ"ב בו לומדים ברשת למעלה מ-22,000 תלמידים ב-68 מוסדות הפרוסים ממעלות ועד אילת.

ביחידות שקדמו למופע המרכזי השתתפו התלמידות ביחידות בחירה בהם השתתפו מרים פרץ, הרבנית חיה וישלצקי, הרבנית ימימה מזרחי, הרב שמואל אליהו, הרב יהודה ברנדס, הרב אורי שרקי ואחרים.

ראש הרשת הרב שמחה ויסמן אמר: "אנו 'כננסים על גבי ענקים' ממשיכי דרכם של דור המייסדים. בסיעתא דשמיא צועדים ומלווים חבורה של מנהלים ומנהלות, מחנכים ומחנכות, המובילים באהבה ובשמחה את אלפי התלמידים והתלמידות להיות מאוהבי התורה, מהנושאים בעול 'חכמי לב' היודעים לחבר בין שמיים וארץ בין קודש לחול, להלך ולהביט בזוית ראי"ה לאורו של הרצי"ה".

מנכ"ל הרשת ינקי פרידמן אמר: "אודה ה' בכל לבב על שזיכני בכמעט ארבעים שנה של שותפות במהפכה התורנית החינוכית של רשת נֹעם צביה, המהלכת בעקביו של הרב צבי יהודה זצ"ל. זכינו, ביובל האחרון, להוות בית גידול לרבבות תלמידי חכמים ארץ- ישראליים, בנים ובנות, המנעימים זה את זה בתורה ובהלכה, ביראה, באמונה ובאהבה. 'עמלנו' - אלו הבנים. את עיקר מרצנו, כוחנו ומשאבינו השקענו בגידולם של דורות של 'אנשים' – במובן השלם והנעלה של המושג, מצוינים בכל מקום שהם שם, מעורבים בדעת עם הבריות, תורמים, שותפים ומועילים בכל תחומי החיים בעם, בארץ ובמדינה. אחרי יובל, אנו נהנים לברך על 'המוגמר' ולבקש על המחר".

סמנכ"ל הרשת יוסי סוקניק: "רשת נועם צביה המובילה בחינוך התורני ממשיכה לקיים את חזונו של הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל להפצת החינוך התורני בכל רחבי הארץ ב"ה הרשת זוכה לעשות זאת בהצלחה רבה ממעלות שבצפון ועד אילת שבדרום מאז פרסום נתוני התמונה החינוכית הרשתית של משרד החינוך משנת תשע"ז הרשת מצליחה לשמור בהקפדה על המקום הראשון בנתונים אלו נמשיך להיות שליחים של התלמידים והתלמידות וההורים לחינוך לאהבת ה' ויראת שמיים".

סמנכ"ל הכספים אבי שלמה: "הרשת זו משפחה אחת גדולה שפועלת להגדיל תורה ולהאדירה לילדי ישראל בכל מקום על פי דרכו של מורנו ורבנו הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל. יובל שנים מהווה יום חג לציון ההישגים הכבירים בחינוך המתורגמים בכל מקום בחברה הישראלית. יש עוד צימאון גדול בקרב הציבור הדתי לחינוך תורני ובעז"ה אנו נכונים להמשיך ולצמוח ברוח ובחומר כדי להביא חינוך תורני לכל החפצים בכך".