כפר גלובלי
כפר גלובלי ISTOCK

העולם כיום הוא כפר גלובלי נגיש ו"קטן" יותר מאשר אי פעם בעבר, בזכות אמצעי התקשורת והתחבורה המשוכללים העומדים לרשותנו.

לכן תחום המסחר הבינלאומי מפותח כיום בצורה חסרת תקדים, ומציע שלל אפשרויות והזדמנויות שונות עבור המחפשים אחר תחום עיסוק וקריירה, הן כבעלי עסק עצמאי והן כשכירים עבור חברות רבות העוסקות בתחום.

להלן דוגמאות לקורסים מקצועיים אותם ניתן ורצוי לקחת על מנת לרכוש את הכלים והקשרים הרלבנטיים לפיתוח קריירה משגשגת בעולם זה.

קורס יבוא - יצוא וסחר בינלאומי

ניתן כיום למצוא קורסים מקצועיים ייעודיים אשר בנויים במיוחד עבור מי שמעוניין להיכנס לתחום הסחר הבינלאומי, וכוללים את כל המידע והכלים הרלבנטיים לצורך עיסוק בענף זה.

דוגמה קלאסית לכך היא קורס יבוא יצוא וסחר בינלאומי, המועבר במכללה העסקית של לשכת הסחר, ומהווה כאמור סוג של חבילה כוללת אשר מטרתה לספק את הבסיס התיאורטי והמעשי על מנת להשתלב בתחום הסחר הבינלאומי.

בקורס נלמדים ונרכשים כלים לקבלת החלטות רלבנטיות ומתורגל בו איתור ופיתוח של שווקי יצוא ויבוא. נלמדים החלקים הרלבנטיים בעולם המיסוי והוא כולל למידה מעמיקה של תהליכי היבוא והייצוא, שיטות חישוב עלויות שונות ועוד. כאמור, מדובר בקורס המשלב בין לימוד תיאורטי ופרקטי, במטרה להעניק למשתתפים בו את ארגז הכלים המלא והעשיר ביותר לצורך בניית פעילות מקצועית וארוכת טווח בתחום.

ניתן לקחת קורס זה גם במתכונת אונליין, וכך להשתתף ולסיים אותו גם במקביל לעבודה במשרה מלאה, או כל סוג עיסוק אחר. במסגרת הקורס מקבלים כמובן ספרות מקצועית רלבנטית ענפה, גישה בלתי מוגבלת למאגרי מידע רלבנטיים, תעודת הסמכה, סיוע במציאת עבודה ראשונה בתחום ועוד.

קורס אנגלית עסקית

בעולם בו אנו חיים כיום, במיוחד עבור מי שמעוניין לעסוק בסחר בינלאומי, אנגלית שוטפת ברמה גבוהה היא צורך של ממש מצד אחד, ויתרון משמעותי מצד שני. הרבה יותר קשה להסתדר ולהתקדם בתחום המורכב כולו מאינטראקציות בין גורמים ממדינות שונות ודוברי שפות שונות, כאשר האנגלית שבפיכם אינה טובה ומשופשפת מספיק, בפרט אנגלית עסקית ושליטה במושגים ובביטויים הרלבנטיים לעולם העסקים.

קורס אנגלית עסקית נבנה במיוחד על מנת לתת מענה לצורך בסיסי ומהותי זה. גם אנשים רבים אשר דוברים אנגלית סבירה מגלים כי כאשר העבודה והעיסוק השוטף שלהם תלויים בתקשורת שוטפת ו"זורמת" עם גורמים דוברי שפות אחרות (במיוחד כאשר מדובר בעצמאיים ובניסיון לסגור עסקאות, לפתוח שווקים חדשים וכיוצ"ב), שליטה חזקה וטובה יותר בשפה יכולה לסייע להם רבות.

במהלך קורס אנגלית עסקית רוכשים ומתרגלים אנגלית ברמה גבוהה ועם אוריינטציה עסקית מובהקת, בצורה המאפשרת לשפר משמעותית את רמת השליטה בשפה זו בתוך חודשים ספורים. לכך מתווספים ימי עיון וסדנאות שונות, המעניקים דחיפה נוספת ומסייעים לסגל אנגלית טובה הרבה יותר, בזמן קצר יותר. מבחינה עסקית, מדובר בהשקעה הכרחית ומשתלמת.