יוסי כהן
יוסי כהן צילום: שריה דיאמנט- מקור ראשון

ראש המוסד לשעבר יוסי כהן התייחס למתיחות בין רוסיה לאוקראינה ואמר כי עדיף לישראל לא לנקוט עמדה או 'לבחור צד'.

בכנס של העיתון מקור ראשון אמר כהן: "עדיף לשבת בפינה בשקט, יש לנו תכונה להכניס את הראש תחת גרזנים לא לנו. זו מערכה בינלאומית מאוד קשה ומורכבת. אני מכיר את השחקנים היטב".

"אני בעד החזרת היחסים התקינים עם טורקיה", התבטא יוסי כהן וקרא "לסגור באופן מוחלט את הפעילות של חמאס בטורקיה".

בראיון להודיה כריש-חזוני אמר ראש המוסד לשעבר כי "הסכם גרעין יהיה טעות אסטרטגית. לאיראן אין מה לעשות עם האורניום שהיא מעשירה ומדללת אלא לצורך שימוש צבאי".

ראש המוסד לשעבר משבח את נתניהו וגם את ההנהגה הנוכחית ועידת מקור ראשון

כהן אמר כי בעת הזו אין לו פנטזיות פוליטיות: "לא שואף כרגע להיכנס לפוליטיקה. אני לא בשום פעילות פוליטית, לא חבר בשום מפלגה. מאד נהנה מחיי בהייטק הישראלי".

כאשר נשאל האם הוא ימני השיב כהן "ימין מעודכן, זה שווה גם שיחה והרהור שלי''. באשר לעמדתו על הקמת מדינה פלסטינית אמר כהן "אני צריך לעדכן את דעותיי בנושא הזה. לא מתחמק מתשובה, לא רוצה להתייחס כאן לעניין הפלסטיני".

על הסכמי אברהם ועל האפשרות להסכמים עם סעודיה בעתיד אמר יוסי כהן כי "המאמץ והחתירה להסכמי שלום נוספים נמשך ואנו נגיע למדינות נוספות שיחתמו. אני משוכנע שזהו הכיוון, אנו צריכים לדבר שלום בין מדינות האזור. ואני משוכנע שמדינות שרואות את השלום שעשינו עם ארבע המדינות האחרות, ורואות את החזון להיות בקשר עם מדינת ישראל ולהרוויח את הקשר לצד להעברת המסר הממוקד בעולם - למצב של הסכמי שלום ופחות קונפליקטים, אולי גם עם סעודיה בטווח זמן סביר".

באשר לראש הממשלה הקודם סיפר כהן: "ראש הממשלה לשעבר נתניהו, היה ראש ממשלה שראה בעיניי בתפקידים שעשיתי יותר קרוב אליו מבעבר, גם במל"ל וגם כראש המוסד, ראה את מדינת ישראל ואת בטחונה בראש סדר העדיפויות המקצועי שלו".