משה ליאון וראש העיר פירנצה דריו נרדלה
משה ליאון וראש העיר פירנצה דריו נרדלה צילום: דוברות עיריית ירושלים

ראש העיר ירושלים משה ליאון השתתף בכנס ראשי ערים בינלאומי שהתקיים בעיר פירנצה באיטליה במעמד אחד עשר ראשי ערים מרחבי העולם, בהן ביירות, פז, ולנסיה ומילאנו.

תכלית המפגש הייתה העמקת דיאלוג בין ראשי הערים המרכזיות בנושאים משותפים, קידום שיתוף פעולה ובניית מערכת עבודה קרובה והדדית. במהלך הכנס נשא ראש העיר דברים בפורום משותף של ראשי הערים, פורום בו נאמו גם ראשי הערים של איסטנבול, אתונה וראש העיר המארחת, פירנצה.

ליאון אמר כי "מדינת ישראל תמשיך לשמור, לטפח ולפתח את ירושלים תוך כיבוד כלל הדתות והאמונות השונות. אנו מקבלים בברכה את כלל העולים לרגל לירושלים, העיר הקדושה לאלוהים".

בהמשך פנה בדבריו לאפיפיור, פרנציסקוס, שנבצר ממנו מלהגיע ואמר: "נזכה לכבוד שהאפיפיור יבקר אותנו בירושלים ויביא עמו מסר של שלום וסובלנות. ירושלים תתכבד לקבל את פניו ואתכם, עמיתיי ראשי הערים מרחבי העולם, בזרועות פתוחות".

ראש העיר סיפר על התפתחות ירושלים: "בשנים האחרונות ירושלים נהנית מהתפתחות ומהתקדמות משמעותית וחסרת תקדים. ירושלים עיר מודרנית שהפכה למרכז כלכלי עם מגוון חברות בינלאומיות וחברות סטארט-טפ בתחומי הבריאות, טכנולוגיות ירוקות, טכנולוגיות מזון, סייבר ועוד. היום ירושלים בנוסף להיותה עיר של השראה, היא עיר של חדשנות. ירושלים בלב העולם, וכשהלב בריא, כל הגוף בריא וכשירושלים שלווה בכל העולם ישכון שלום. כראש העיר ירושלים, אני עובד למען כל העמים וכל קהילות ירושלים".

ראש העיר ירושלים סיפר: "הייתה לי הזכות לייצג את ירושלים בכנס ראשי הערים בפירנצה. בדבריי הדגשתי שבירושלים יש לנו שתי משימות עיקריות: לשמר את העבר ואת קדושת העיר לכל הדתות ולבנות למען העתיד. קראתי לשיתופי פעולה בין ראשי הערים כדי לבנות מערכות עבודה, להעמיק בדיאלוג ולייצר שיתופי פעולה ליבנו תמיד בירושלים, יחד עם זאת בימים אלו הוא גם עם אזרחי אוקראינה. כעיר השלום, אנחנו מתפללים לשלום גם שם".

במהלך ביקורו במדינה נפגש ראש העיר עם שגריר ישראל באיטליה, ד"ר דרור אידר.