ח"כ שמחה רוטמן
ח"כ שמחה רוטמן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

נוחת הבוקר בחזרה מכמה ימים עמוסים בארה"ב. השתתפתי בכנס השמרנות CPAC 2022 באורלנדו שבפלורידה.

בכנס נפגשתי עם שורה של אנשי קונגרס וסנאטורים ועם מנהיגי ארגונים מובילים בעולם הימין השמרני.

השתתפתי בפאנל שנשא את הכותרת "לשנה הבאה בירושלים" ועסק ביחסי ישראל וארה"ב, וזכיתי לבלות את השבת יחד עם ארגון השמרנים היהודים הצעירים, שהרימו אירוע מיוחד יחד עם השגריר דייויד פרידמן, מרק לוין ורבים רבים אחרים.

חיזוק התפיסה השמרנית בישראל ובעולם מתנהל בכל החזיתות. כמובן שלהיות שמרן בישראל ולהיות שמרן בארה"ב זה עניין שונה, אך המתקפות על התפיסות הבסיסיות ביותר של חיינו מתואמות באופן בין לאומי. הארגונים שדוחפים תפיסות פרוגרסיביות בישראל מקבלים חיזוק, כח, השפעה וגם כסף רב, מארגונים פרוגרסיביים וגם ממדינות זרות.

את ההתמודדות ניתן וצריך לבצע בשיתוף פעולה עם חברינו מעבר לים, מארה"ב, מאנגליה, מקוריאה ומכל מקום אחר בו השמרנות הופכת לכח משפיע

המתקפה של ארגון הגג של הארגונים היהודיים בבריטניה (Board of Deputies) על יו"ר המפלגה שלי, חה"כ בצלאל סמוטריץ היא רק דוגמא לכך שעמדות לאומיות של הציבור המאמין בישראל עוברות דה-לגיטימציה בהליך מזורז, כדרכו של השמאל הפרוגרסיבי העולמי.

אני מברך את הנשיא הרצוג שהשמיע קול צלול בנושא והבהיר שאת "תרבות הביטול" - "Cancel Culture" שמנסה לרמוס כל מי שלא מיישר קו עם התפיסות העדכניות של הפרוגרסיבים, יש לגנות ולבטל.

העמדות של ישראל המאמינה אינן רק "לגיטימיות", הן נכונות, הן אמיתיות והן אלה שאמורות להוביל את מדינת ישראל, מאז ולתמיד.

אנחת ישר לתוך הדיונים בוועדת חוץ וביטחון על חוק האזרחות, שמזכיר לכולנו ששמירה על מדינת הלאום של העם היהודי זה לא עניין של העבר הרחוק.

מדובר במאבק מתמשך שאסור למצמץ בו. כדי שתהיה לנו מדינה יהודית.