דובאי
דובאיצילום: ISTOCK

במסגרת המאמצים להגיע לפתרון המחלוקות סביב סוגיית אבטחת התעופה הישראלית בדובאי, התקיים אתמול (ה') סבב פגישות של ראש אגף האבטחה בשב"כ עם מקביליו האמירתים וזאת בהמשך לסבב פגישות של ראש השב"כ רונן בר עם מקביליו בשבוע שעבר.

כתוצאה מפגישות אלו הושגו הבנות, סוכמו עקרונות עבודה משותפים וסידורי אבטחה אשר יאפשרו לחברות התעופה הישראליות לשוב ולטוס לדובאי באופן סדיר ושוטף.

מנכ"ל אל על אביגל שורק מסר "אני מבקש להודות לראש הממשלה נפתלי בנט, לשר החוץ יאיר לפיד, לשרת התחבורה מרב מיכאלי לשר התיירות יואל רוזבוזוב ולראש השב"כ רונן בר, על המאמצים לפתרון המשבר.
נאלצנו לבטל בכל יום מספר טיסות ולמצוא לנוסעים פתרון חלופי וכעת נוכל להעניק שירות יציב וברמה הגבוהה שלקוחות אל על מצפים לקבל". אל על תוסיף להיות הגשר שמחבר בין ישראל לעולם ותאפשר הרחבת הקשרים העסקיים התיירותים והכלכליים בין המדינות השותפות להסכם אברהם למדינת ישראל, נמסר.

מנכ"ל אל על אביגל שורק, מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס ומנכ"ל ארקיע גדי טפר פנו בחודש שעבר לראש הממשלה נפתלי בנט, לשר החוץ יאיר לפיד ולשרת התחבורה מרב מיכאלי, והתריעו כי קיים קושי להוציא לפועל את לוח הטיסות הישראליות לדובאי.

לאור חילוקי דעות בנוגע לאבטחה בנמל התעופה בדובאי, החברות נדרשו לצמצם את מספר הטיסות ליעד מתשע טיסות בשבוע לכל אחת - לשלוש בלבד.

"חרף השלמת כל הדרישות של שלטונות דובאי, הודיעו אגף ביטחון התעופה ושירות הביטחון הכללי כי החל מ-8 במארס לא יינתן אישור להפעיל טיסות מהיעד. עד אז, יינתן פתרון ביניים - הקצאת שלוש טיסות בלבד לכל החברות הישראליות יחד", כתבו המנכ"לים במכתבם שנשלח ב-10 בפברואר.

כאמור, לאחר מספר שבועות של מחלוקת, סוכמו עקרונות עבודה משותפים וסידורי אבטחה אשר יאפשרו לחברות התעופה הישראליות לשוב ולטוס לדובאי.