האוניברסיטה העברית
האוניברסיטה העברית צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

כמה תאי סטודנטים באוניברסיטה העברית הגישו היום (שלישי) מכתב תלונה להנהגת האוניברסיטה העברית לאחר שפורסם בערוץ 7 כי הוגש מטעם האוניברסיטה דו"ח נגד ישראל לאו"ם.

כזכור, הקליניקה לזכויות אדם באוניברסיטה העברית יחד עם ארגון השמאל "הורים נגד מעצרי ילדים" הגישו לוועדת האו"ם העוסקת ביישום האמנה לזכויות אדם (ICCPR) דו"ח נגד ישראל.

תא הסטודנטים של תנועת 'אם תרצו' באוניברסיטה העברית, יחד עם תאי סטודנטים של מפלגות 'הליכוד', 'הציונות הדתית' ו'ישראל ביתנו', כתבו להנהגת האוניברסיטה: "הזדעזענו לשמוע כי הקליניקה לזכויות אדם של האוניברסיטה העברית יחד עם הארגון 'הורים נגד מעצרי ילדים' הגישו לוועדת האו"ם דו"ח המשמיץ את מדינת ישראל, מכיל דיווחים שקריים בדבר עינויי קטינים וממליץ לאו"ם לנקוט בצעדים נגד מדינת ישראל".

לדבריהם, "גופי הביטחון במדינת ישראל עושים את עבודתם נאמנה ופועלים בצורה המוסרית ביותר על מנת לשמור על חיי אדם וכבוד התושבים. לא ייתכן כי קליניקה מטעם האוניברסיטה העברית עושה למדינת ישראל דה לגיטימציה וכן פוגעת בריבונות הישראלית ובאפשרותה להיאבק בטרור".

"כמו כן, איננו מבינים היאך מוסד הדוגל בחקר האמת וגיוון דעות מונע את צירופם של ארגונים מסוימים כגון: 'בצלמו' לצד הקליניקה אך כן מאפשר שיתוף פעולה עם ארגון כגון 'הורים נגד מעצרי ילדים'. מהו המסר המועבר לסטודנטים הרבים ובכללם משרתי המילואים שנקודת מבטם אינה משתקפת בדו"ח זה שנחתם על ידי האוניברסיטה העברית? אנו מצפים מהאוניברסיטה העברית להתנער מכל וכל מפעילות זו של הקליניקה, להפסיק פעילויות כגון אלו לאלתר וכן למנוע שיתוף פעולה עתידי עם ארגונים קיצוניים החותרים תחת ביטחון מדינת ישראל", כך הסטודנטים.

שי רוזנגרטן רכז הפעילים של תנועת אם תרצו מסר: "הזדעזנו לגלות כי קליניקות הפועלות באוניברסיטה ישראלית בבירת ישראל, מנצלות את כספי המיסים של כולנו על מנת לעשות דה-לגיטימציה למדינת ישראל. אנו מצפים מהאוניברסיטה העברית להתנער מכל וכל מפעילות זו של הקליניקה, להפסיק פעילויות כגון אלו לאלתר וכן למנוע שיתוף פעולה עתידי עם ארגונים קיצוניים החותרים תחת ביטחון מדינת ישראל".

דוד קוזלובסקי יו"ר תא אם תרצו בעברית מסר: "מדובר בחציית קו אדום נוסף של האוניברסיטה העברית והפקולטה למשפטים. השימוש בכספי משלמי המיסים כדי להכפיש את ישראל ולפגוע ביכולת שלה להגן על עצמה מפני הטרור בזוי מאוד".

מהאוניברסיטה העברית נמסר: "הקליניקה לזכויות אדם באוניברסיטה העברית עוסקת בהגנה על זכויותיהם של כל בני האדם וקטינים בפרט, ללא הבדל דת, גזע מין או לאום, המשתייכים לכל מגזרי האוכלוסייה בישראל".