מייק פנס עם ד"ר מייק אוונס
מייק פנס עם ד"ר מייק אוונסצילום: יוסי זמיר

יותר מעשרה מנהיגים אוונגליסטים שגייסו את כמות הבוחרים הגבוהה ביותר בנשיא ארה"ב לשעבר, דונלד טראמפ, חברו היום (שלישי) יחד והודיעו כי הם תומכים בסגן נשיא ארה"ב לשעבר, מייק פנס.

פנס שהגיע הבוקר לביקור של כמה ימים בישראל קיבל אחר הצהרים באירוע חגיגי שהתקיים במרכז מורשת ומוזיאון ידידי ציון בירושלים, את פרס ידידי ציון שהוענק לו על ידי מייסד ידידי ישראל, ד"ר מייק אוונס.

זו הפעם הראשונה בה מנהיגים אוונגליסטים בארה"ב מתגייסים יחד לתמוך במייק פנס מאז מאורעות השישי בינואר, היום בו ביקש דונלד טראמפ מפנס לבטל את הבחירות.

בין המנהיגים שהביעו תמיכתם בפנס היו הכומר פרנקלין גרהם, הכומר רוברט ג'פרס, מתיו קראוץ', הכומר ג'ק גרהם, הכומר רוברט מוריס, מייק האקבי, גורדון רוברטסון, הכומר דאג קליי וראלף ריד.

מייק פנס אמר באירוע: "לא משנה מה צופן העתיד או מה יקרה. אני רוצה להבטיח שבכל מקום שבו אהיה אדבר ואנאם אגיד בפה מלא שאני תומך בישראל ותמיד אעמוד לצד ישראל".

בהתייחסו לסוגיית הפליטים מאוקראינה בישראל אמר פנס כי נכון להיום ישראל היא המדינה שקלטה אליה הכי הרבה פליטים מאוקראינה בקרב המדינות שאין להם גבול עם אוקראינה.

עוד ציין פנס "זכיתי היום לפגוש את הרב הראשי של קייב יונתן מרקוביץ ואת אשתו האמיצה אינה, זה הזכיר לי מדוע מדינת ישראל נמצאת פה וכמה זה חשוב לכולנו לעמוד לצד האנשים של המדינה האהובה הזו".

ד"ר מייק אוונס מייסד ידידי ציון אמר: 'התמיכה המדהימה של מייק פנס לא החלה כשהיה מושל או חבר קונגרס או אפילו סגן נשיא. היא החלה זמן רב לפני, זאת בשל אמונתו העמוקה בתור היותו נוצרי מאמין בהבטחה התנכית. מייק פנס הוא אח".