ההרס שהותירו הפצצות הצבא הרוסי
ההרס שהותירו הפצצות הצבא הרוסי צילום: רויטרס, Vyacheslav Madiyevskyy

כוכב הכדורגל לשעבר, דיוויד בקהאם, המשמש גם כשגריר כבוד של ארגון החירום לילדים של האו"ם יוניסף החל משנת 2005, החליט לנצל את הפופולריות הרבה שלו על מנת לחשוף בפני עשרות מיליוני העוקבים בחשבון האינסטגרם שלו את זוועות המלחמה באוקראינה, בעיקר מנקודת מבטם של הילדים.

אתמול (ראשון) העביר בקהאם את השליטה בחשבון האינסטגרם שלו, הכולל 71.5 מיליון עוקבים, לרופאת ילדים אוקראינית בשם אירינה.

לאורך כל היום שידרה אירינה תמונות וסרטונים בחשבון האינסטגרם של בקהאם, בו תיעדה את עבודתה לטפל בילדים שנפגעו במלחמה ואת התנאים הקשים בהם היא נאלצת לעבוד.

בין היתר הציגה הרופאה את המרתף אליו פונו נשים בהריון ותינוקות שרק נולדו כבר ביומה הראשון של המלחמה, לרבות תינוקות שנעזרו במחוללי חמצן על מנת לשרוד.

באחד הסרטונים ששידרה אירינה נראית אם צעירה בשם יאנה מחזיקה את תינוקה, מיכאילו, שנולד עם בעיות נשימה וביתם הושמד כבר בתחילת המלחמה. "אני נאלצת לעבוד 24/7 כעת. אנחנו כנראה מסכנים את חיינו, אבל אנחנו לא חושבים על זה בכלל. אנחנו אוהבים את העבודה שלנו. הרופאים והאחיות כאן יחד, אנחנו דואגים ובוכים, אבל אף אחד מאיתנו לא יוותר", אמרה יאנה לעשרות מיליוני העוקבים של בקהאם.

גם כוכב הכדורגל לשעבר ניצל את השידור הלא שגרתי בחשבון האינסטגרם שלו על מנת לקרוא לעוקביו ומעריציו להמשיך ולתרום ציוד רפואי לילדים.

"בזכות התרומות שלכם, מחוללי החמצן שקיבלו בתי החולים לילדים באוקראינה עוזרים לתינוקות לשרוד בתנאים מחרידים", כתב בקהאם.