לחשוף למאות אלפי תלמידים את ערכי היהדות
לחשוף למאות אלפי תלמידים את ערכי היהדותצילום: דוברות

יו"ר סיעת ימינה חה"כ ניר אורבך יחד עם אלי ליפשיץ, מנכ"ל ארגון הגג 'זהות', סיירו במפעלים שונים של העמותות הפועלים תחת 'זהות'.

בתחילת הסיור הגיע אורבך לחטיבת הביניים 'בן צבי' בפתח תקווה, בליווי אלי ליפשיץ, רוני קריגר, חני פישר ויעקב אוליאל מעמותת אל עמי, ירדנה חדד מנהלת אגף חינוך העל יסודי בעיריית פתח תקווה ומלכה פורמן מנהלת בית הספר.

מנהלת בית הספר הראתה לנוכחים את שיטת החינוך הייחודית לבית הספר וכיצד הפעילות של עמותת 'אל עמי' היא חלק אינטגרלי בבית הספר. בין אם בשנת בר/בת מצווה ובין אם בכניסה לכיתות ולימודי ערכי יהדות ומעגל השנה. במהלך הסיור הם נכנסו לכיתה לחוות את אחד השיעורים.

בהמשך התנסתה הקבוצה באחת מפעילויות קופסאות הבריחה, שפיתחה 'אל עמי' בצורה ייחודית ללימוד זהות יהודית והתנסות בתנ"ך כחוויה מזמינה ומאתגרת שחושפת את הנערים והנערות לתכנים שככל הניראה לא היו נחשפים אליהם בצורה אחרת.

לאחר מכן, המשיכו חה"כ אורבך ונציגי ארגון 'זהות' לביקור בארגון חל"ד. קיבלו אותם המנכ"לית הדר סופר, הסמנכ"לית ריקי מקלר, ורכזת חינוכית מחוז ירושלים דבורה שושני.

בביקור סיפרה מנכ"לית הארגון, הדר, על פעילותו הענפה של חל"ד, ההשתלמויות, ספרי הלימוד הנכתבים, פעילויות חינוכיות בחינוך הפורמלי והלא פורמלי בבתי הספר, תכנונים עתידיים ועוד.

חה"כ אורבך אף פגש 4 בנות שירות לאומי שמשרתות בחל"ד ומעבירות תכנים יהודיים בבתי הספר היסודיים סביב ערכים יהודים ומעגל השנה ועושות את הדבר החשוב ביותר, והוא מפגש בלתי אמצעי עם ילדים בחינוך הממלכתי. הילדים שואלים שאלות מורכבות וחווים מפגש עם כל מה שמייצגות בנות השירות הלאומי מהציונות הדתית.

יו"ר סיעת ימינה חה"כ אורבך אמר: "ארגון זהות והעמותות הפועלות תחתיו כמו 'אל עמי' וחל"ד הם מימוש ערכי תנועת הציונות הדתית בצורה הטובה ביותר. הנגשת היהדות, קירוב הלבבות והטמעת הזהות היהודית בכל אדם מישראל הם אלו שמקיימים בפועל את האימרה מהמנון המדינה 'כל עוד בלבב פנימה, נפש יהודי הומיה'. נמשיך לתמוך במפעלים החשובים האלו ככל שניתן כי הם ממשמשים בשטח את הערכים שאנו באנו בשמם לפוליטיקה."

מנכ"ל ארגון 'זהות', אלי ליפשיץ אמר: "זכינו היום לביקור של ח"כ ניר אורבך כחלק מסיורי אחמי"ם ש'זהות' מקיימת לאחרונה להכרות עם העשייה הרחבה בשטח. ניר הוא שותף משמעותי לזהות מזה הרבה שנים מתוך אחריות ואכפתיות גדולה''.

''זהות מובילה את השיח החינוכי סביב הזהות היהודית באלפי בתי ספר בארץ והשותפות של ניר מאפשרת ללמעלה מ-50 מרכזי זהות להמשיך ולצמוח ולחשוף למאות אלפי תלמידים את ערכי היהדות שמשותפים לכולנו", הוסיף ליפשיץ.