לינוי אשרם זוכה באולימפיאדה במדליית זהב
לינוי אשרם זוכה באולימפיאדה במדליית זהבצילום: Avshalom SassoniFlash90

לינוי אשרם פורשת. היא רק בת 22 אמנם אבל כשמאחוריה שלל זכיות ותארים, הגדולים שבהם אלופה אולימפית באולימפיאדת טוקיו האחרונה, אלופת אירופה ב-2020 וסגנית אלופת העולם בקרב רב ב-2018, לינוי אשרם נחשבת לאחת הספורטאיות הגדולות ביותר בתולדות ישראל.

למעשה, לאורך הקריירה המקצוענית שלה, זכתה אשרם בלא פחות מ-123 מדליות בחמש שנים של תחרויות, מתוכן 12 מדליות באליפויות העולם ועוד 6 מדליות באליפויות אירופה השונות.

אשרם היא הספורטאית הישראלית הראשונה והיחידה שזכתה במדליית זהב אולימפית, כאשר איתה מחזיקים בתואר זה גם השייט האולימפי לשעבר טל פרידמן ומתעמל הקרקע ארטיום דולגופיאט.

לאשרם שהצליחה לשבור את ההגמוניה של רוסיה בענף ההתעמלות באולימפיאדת טוקיו האחרונה לפני כשמונה חודשים וזכתה במדליית החשובה והיוקרתית ביותר בענף ההתעמלות האומנותית, היה תפקיד מרכזי מאוד בהפיכה של התעמלות אמנותית לענף פופולרי בישראל ולצמיחתו.

בעוד כשבוע וחצי תודיע אשרם על סיום הקריירה שלה כמתעמלת, כאשר יש לציין כי בהתעמלות אמנותית, גיל 22-23 נחשב למבוגר יחסית ומבחינה הזו הפרישה של אשרם לא מפתיעה וזו תעבור למאחורי הקלעים כשתשמש כמאמנת נבחרת ישראל בהתעמלות אומנותית לצידה של המאמנת שליוותה אותה לאורך כל השנים - איילת זוסמן.

שר התרבות והספורט חילי טרופר אמר כי "לינוי אשרם הינה דמות מופת בספורט הישראלי אשר הגיעה להישגים חסרי תקדים, ששיאם זכיה במדליית זהב באולימפיאדה. מעבר להיותה ספורטאית מצטיינת ומתוך היכרות אישית איתה, לינוי היא אדם מיוחד, אכפתי ומלא נתינה. היא נשארה צנועה וערכית גם אחרי שהגיעה לפסגת ההישגים הספורטיביים".

"לינוי משאירה לספורט הישראלי קריירה מפוארת ובעיקר מהווה מודל עבור נערות צעירות שעוסקות בספורט ורואות בה דמות מעוררת השראה. לינוי, תודה לך. הצלחה רבה בהמשך הדרך", דברי טרופר.