מ', השוטר שחיסל את המחבל שביצע את הפיגוע הרצחני בבני ברק, סיפר: "קיבלנו דיווח על יריות, נסענו לז'בוטינסקי נגד כיוון התנועה, הבחנתי במחבל עם M-16 מכוון עלינו, הוא ירה כדור אחד על השותף שלי שנפל, ניהלנו קרב של כמה שניות ואני חיסלתי אותו עם האקדח שלי".

מפקד מחוז תל אביב ניצב עמיחי אשד אמר: "אני רוצה לציין לטובה את תושבי בני ברק שהם תושבים טובים אשר בסך הכול רוצים לחיות את חייהם בשלום. אני גאה בשוטרים שלנו שחתרו למגע".

חמישה בני אדם נרצחו הערב (שלישי) בפיגוע ירי שבוצע על ידי מחבל חמוש ברובה M-16 בעיר בני ברק. בין הנרצחים שני תושבי בני ברק ושני עובדים זרים. בבית החולים בילינסון נקבע מותו של שוטר מצוות האופנועים שחתר למגע בזירת הפיגוע בבני ברק וחיסל את המחבל. הודעה נמסרה למשפחתו.

מהמשטרה נמסר כי "ממצאי חקירה ראשוניים עולה כי מפגע חמוש ברובה סער פתח באש לעבר אזרחים ברחוב השניים בבני ברק ופגע במספר אזרחים באורח אנוש, משם עבר לרחוב הרצל, פתח באש לעבר אזרחים, כוח משטרה נטרל אותו".

המפכ"ל העלה את כוננות המשטרה לגבוהה ביותר לראשונה מאז מבצע שומר החומות.

ארבעה נרצחו בפיגוע ירי בבני ברק וברמת גן

ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיים הערכת מצב מיוחדת בהשתתפות שר הביטחון, השר לביטחון פנים, הרמטכ"ל, ראש השב"כ ומפכ"ל המשטרה ומחר יכנס דיון דחוף של הקבינט המדיני ביטחוני.

בנט הגיב לפיגוע הרצחני: "ישראל ניצבת בפני גל טרור ערבי רצחני. ליבי עם המשפחות שאיבדו הערב את היקרים להן, ואני מתפלל לשלום הפצועים. כוחות הביטחון פועלים. נילחם בטרור בהתמדה, בעיקשות וביד ברזל. הם לא יזיזו אותנו מכאן. אנחנו ננצח".

גם השר לביטחון הפנים עמר בר לב הגיע לזירת הפיגוע אך האזרחים ששהו במקום זעמו עליו והוא הוברח בחסות המשטרה מהמקום.

עדות השוטר

מ', השוטר שחיסל את המחבל שביצע את הפיגוע הרצחני בבני ברק, סיפר: "קיבלנו דיווח על יריות, נסענו לז'בוטינסקי נגד כיוון התנועה, הבחנתי במחבל עם M-16 מכוון עלינו, הוא ירה כדור אחד על השותף שלי שנפל, ניהלנו קרב של כמה שניות ואני חיסלתי אותו עם האקדח שלי".

חובש מד"א ליפא הירש שטיפל בפצועים סיפר: "שמענו את היריות מתחנת מד"א ויצאנו מיד לכיוון. ברחוב הרצל הבחנו בגבר כבן 30 שוכב מחוסר הכרה. הוא היה ללא נשימה וללא דופק עם פצעי ירי. ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא סימני חיים ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותו.

''כ- 100 מטר משם בהמשך הרחוב ראינו גבר כבן 40 מחוסר הכרה עם פצעי ירי בגופו, צוות מד"א נוסף שהגיע למקום העניק לו טיפול רפואי ופינה אותו לבי"ח בלינסון כשמצבו אנוש. יחד עם הצוות שהיה איתי המשכנו לזירה ברחוב השניים פינת ביאליק שם ראינו 3 פצועים מחוסרי הכרה, כשאחד מהם בתוך רכב ושניים נוספים שוכבים על המדרכה. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הם היו ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם".

חובש רפואת חירום במד"א דניאל אמזלג שפינה את הפצוע לבית החולים סיפר: "הפצוע סבל מפצע ירי בגופו והיה במצב קריטי. הכנסנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים תוך כדי ביצוע פעולות החייאה. הרופאים בחדר הטראומה המשיכו את הטיפול הרפואי ואת פעולות ההחייאה אבל הפציעה שלו הייתה קריטית ובסופן הם לצערנו נאלצו לקבוע את מותו".

המשטרה דיווחה מוקדם יותר גם על אירוע ירי סמוך לקניון איילון וכוחות גדולים עשו את דרכם לזירה אך התברר שמדובר בהתרעת שווא.

מוקדם יותר אמר ניצב בדימוס אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז ירושלים במשטרה, "אם מישהו חושב שבהיערכות טובה ככל שתהיה אפשר יהיה לחתום שלא יבוצעו פיגועים - אי אפשר. חושש שבהחלט יהיו ניסיונות של פיגועי חיקוי או אווירה, הרחוב הערבי במזרח ירושלים הוא זה שקובע את הקצב"