כדורגל
כדורגלצילום: istock

בזמן שמועדוני הכדורגל הערבים בשתי הליגות המקצועניות ושחקני הכדורגל הערבים שותקים ולא מגנים את פיגועי הטרור הרצחניים האחרונים, יש מי שעשתה זאת עם הודעה שאולי מוטב שלא הייתה מוציאה.

מדובר במוליכת טבלת הליגה הלאומית ומי שעשויה לעלות לליגת העל לראשונה בתולדותיה, מכבי בני ריינה.

הקבוצה שמגיעה מהמועצה המקומית בצפון שרבים מתושביה הינם ערבים מוסלמים, הייתה לקבוצה הערבית היחידה שהוציאה הודעת גינוי לגל הטרור הרצחני המתרחש בימים אלו בכל רחבי המדינה ועוררה זעמם של רבים.

"מכבי בני ריינה מגנה את הפשע הנתעב בימים האחרונים שלא מייצג את החברה הערבית בישראל", נכתב בהודעת מוליכת הטבלה של הליגה הלאומית.


"אנו קוראים לכל האזרחים הערבים והיהודים לנהוג באיפוק ולפעול באחריות מרבית ולהמשיך בחיים משותפים ושלוות החיים ביחד - מוסלמים, יהודים, נוצרים ודרוזים ולשמור על ערכי שלום וסובלנות וביחד נמשיך לחיות וביחד ננצח.

המועדון מגנה כל תופעה של אלימות ותקיפת אזרחים, המעשה הזה רחוק מהערכים שלנו. עברנו במדינה הזאת המון דברים ביחד ועברנו אותם בשלום. השפויים הם הרוב המוחץ.

בהמשך הודעתם כתבו ראשי המועדון הערבי כי "האנשים הקיצוניים הם קומץ בשני הצדדים וקומץ מאוד קטן. בגלל זה האנשים החכמים והשפויים ואנחנו כאנשי ספורט צריכים לקום ולהגיד את המילה שלנו", במה שעורר זעם גדול.