נתניהו מנחם את האבלים
נתניהו מנחם את האבלים צילום: דוברות

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו מסר הצהרה מחוץ לבית האבלים בבני ברק, אחרי שניחם את משפחות הנרצחים בפיגוע שאירע אמש (שלישי) בעיר.

נתניהו אמר: "אני מצדיע לכוחות הביטחון, לשוטרים ולשוטרות ולאזרחים שמנעו בגופם אסונות גדולים יותר. הם גיבורים של ממש. אנחנו נתונים תחת מתקפת טרור רצחנית. חייבם להחזיר את השקט והביטחון לאזרחי ישראל ולרחובות הערים שלנו. אפשר לעשות את זה, צריך לעשות את זה - דרושה פעולה נחושה ויד קשה מאוד.

"לצערי כולנו רואים שממשלה שתלויה בתנועה האיסלאמית לא עושה זאת וייתכן שלא מסוגלת לעשות זאת, אבל הם חייבים לשים בצד כל שיקול פוליטי ולהילחם בטרור'', הוסיף נתניהו.

שר הביטחון בני גנץ התייחס לגל הטרור ואמר במסיבת עיתונאים: "ישראל תחת מתקפת טרור רצחנית. הנחיתי להיערך לסיוע למשטרת ישראל בציוד ובתוספת כוח לוחם מצה"ל שיסייע במשימות האבטחה השונות.

''חתמתי על צווי מעצר מנהליים לתושבים ישראלים שחשודים בפח"ע. אם יהיה צורך בכך נגייס באופן מיידי אלפי חיילי מילואים שיציפו את הרחובות. נפעיל את כל האמצעים".

גנץ עדכן: "אנחנו נוקטים באמצעים הגנתיים ומבצעיים. מאות רבות נעצרו ועשרות פיגועים נמנעו בתקופה האחרונה. כל האמצעים כשרים כדי לשבור את הגל הזה".

המשטרה חשיפה לציבור את גבורת השוטרים שחיסלו את המחבל בפיגוע בני ברק, והציגה את התיעוד מקבלת הדיווח ועד ניטרול המחבל דרך מצלמת הגוף: החתירה למגע, קבלת הדיווחים בזמן אמת, ניהול הקרב והירי המדויק.

מערכות ההקלטה של מרכז השליטה המחוזי, ומצלמות הגוף של השוטרים, תיעדו את מהירות התגובה של הכוחות משלב קבלת הדיווח של החשודים ועד לנטרול המחבל.

בשעה 19:57 החלו להגיע למוקד 100 של משטרת מחוז תל אביב קריאות אזרחים על אדם היורה מנשק ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק.

ב-19:58 מועבר דיווח לכלל הניידות והאופנועים של מרחב דן, והכוחות מתחילים לנוע לעבר רחוב ז'בוטינסקי.

צוות סייר-אופנוען 417 עם הלוחם רס"מ אמיר ח'ורי הנוהג באופנוע ורס"מ ע' מקבל את הדיווח כשהם ברחוב המרגנית ברמת גן בסיור ביטחון שוטף, ומתחיל לצמצם טווחים לכיוון רחוב ז'בוטינסקי.

בשעה 20:01 צוות 417 מגיע לז'בוטינסקי 22 בני ברק ומדווח שהוא שומע ירי מתוך השכונה ומתחיל להתקדם לכיוון הירי, תוך קבלת הכוונה ממרכז השליטה המחוזי ומאזרחים ברחוב.

בשעה 20:02 הצוות מגיע לרחוב הרצל 63, נתקל במחבל שפותח באש על הצוות, פוצע אנושות את רס"מ ח'ורי, רס"מ ע' פורק מהאופנוע ובירי מדוייק וממוקד מאקדחו מחסל את המחבל.