בנט ולפיד
בנט ולפיד צילום: Photo by Yoav Ari Dudkevitch

שר החוץ יאיר לפיד העיר לראש הממשלה נפתלי בנט בדיון הערכת מצב אמש (שלישי) לאחר הפיגוע הרצחני בבני ברק.

לפיד אמר לבנט: "לא נכון להשתמש במונחים כמו 'טרור ערבי'. האמריקנים מגנים וגם הפלסטינים יגנו".

לפי הדיווח בחדשות 12, בנט ענה: "גינויים זה טוב ויפה אבל צריך מעשים, שיפסיקו לשלם משכורות למחבלים שרוצחים יהודים, מזה אני אתרגש יותר מאשר מגינויים".

לאחר הפיגוע בבני ברק כתב בנט בפייסבוק כי ''ישראל ניצבת בפני גל טרור ערבי רצחני. לבי עם המשפחות שאיבדו הערב את היקרים להן, ואני מתפלל לשלום הפצועים. כוחות הביטחון פועלים. נילחם בטרור בהתמדה, בעיקשות וביד ברזל. הם לא יזיזו אותנו מכאן. אנחנו ננצח''.

יו"ר ש"ס, השר לשעבר אריה דרעי, הגיב לגל פיגועי הטרור בישראל והביע תקווה שהממשלה לא תחזיק מעמד.

"בממשלת ימין זה לא היה קורה", טען דרעי על גל הטרור. "הם גילו חולשה גדולה, המחבלים יודעים לקרוא את המצב, אין מלך בישראל. הממשלה חלשה מול איראן, מול חיזבאללה. אבל צריך לזכור שהכל זה מלמעלה, חייבים להתחזק ולהתעורר".

בראיון לרדיו קול ברמה אמר דרעי כי "יש גבול לסף הסיבולת של 'נציגי הימין' בממשלה, הם לא יוכלו לעמוד בזעם הציבורי. אנחנו נמשיך במאבק ובלחץ, אני מאמין ומקווה שנצליח להפיל את הממשלה הרעה הזאת. אני כל יום בקשר עם נתניהו כדי לעבוד על זה".

על הקריאות הלאומניות בבני ברק אמר דרעי: "כשכואב צועקים, אני יכול להבין את הכאב. כשרואים את ההתנהלות הממשלה כואב. למרות זאת, זה לא דרכנו, לא ראוי להגיד 'מוות לערבים', בני התורה שאני ראיתי היום בהלוויות התנהגו אחרת".

"טוב שלא היה נציג ממשלה בהלוויות, אלו מעמדים תורניים, כל ההספדים היו על הצורך להתחזק. זה מה שהיה חסר לנו בהלוויות הקדושות האלה", הוסיף יו"ר ש"ס.

המשטרה חשיפה לציבור את גבורת השוטרים שחיסלו את המחבל בפיגוע בני ברק, והציגה את התיעוד מקבלת הדיווח ועד ניטרול המחבל דרך מצלמת הגוף: החתירה למגע, קבלת הדיווחים בזמן אמת, ניהול הקרב והירי המדויק.

מערכות ההקלטה של מרכז השליטה המחוזי, ומצלמות הגוף של השוטרים, תיעדו את מהירות התגובה של הכוחות משלב קבלת הדיווח של החשודים ועד לנטרול המחבל.

בשעה 19:57 החלו להגיע למוקד 100 של משטרת מחוז תל אביב קריאות אזרחים על אדם היורה מנשק ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק.

ב-19:58 מועבר דיווח לכלל הניידות והאופנועים של מרחב דן, והכוחות מתחילים לנוע לעבר רחוב ז'בוטינסקי.

צוות סייר-אופנוען 417 עם הלוחם רס"מ אמיר ח'ורי הנוהג באופנוע ורס"מ ע' מקבל את הדיווח כשהם ברחוב המרגנית ברמת גן בסיור ביטחון שוטף, ומתחיל לצמצם טווחים לכיוון רחוב ז'בוטינסקי.

בשעה 20:01 צוות 417 מגיע לז'בוטינסקי 22 בני ברק ומדווח שהוא שומע ירי מתוך השכונה ומתחיל להתקדם לכיוון הירי, תוך קבלת הכוונה ממרכז השליטה המחוזי ומאזרחים ברחוב.

בשעה 20:02 הצוות מגיע לרחוב הרצל 63, נתקל במחבל שפותח באש על הצוות, פוצע אנושות את רס"מ ח'ורי, רס"מ ע' פורק מהאופנוע ובירי מדוייק וממוקד מאקדחו מחסל את המחבל.