שוק מחנה יהודה היום
שוק מחנה יהודה היום צילום: שלו שלום/TPS

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס אחר הצהריים (שישי) לגל הטרור הרצחני שגבה 11 קורבנות בשבוע האחרון.

תחילה הזכיר את גבורתו של הלוחם אמיר חורי, "היוזמה ואומץ הלב של השוטר ע' ושל אמיר חורי ז"ל – זו הרוח הישראלית. שוחחתי הבוקר ארוכות עם ע', השוטר שיחד עם אמיר חורי ז"ל ממש 'טסו' באופנוע לכיוון הפיגוע בבני ברק. המחבל ירה לעברם. אמיר ספג את הכדור, וע' ירה במחבל, וכך שניהם הצילו חיים רבים.

ע' סיפר שהוא היה החונך של אמיר לפני מעל לעשר שנים, כאשר אמיר הצטרף ליחידתו. ע' לא הפסיק לתאר את אישיותו המיוחדת של אמיר: תמיד מתנדב לכל משימה, תמיד ברוח חיובית, תמיד יוזם, תמיד חותר למגע. אלה הערכים שעליהם גדלנו. יוזמה. התנדבות. חתירה למגע", כתב בנט.

"חברים, ישראל חווה כעת רצף של פיגועים קשים. ישראל ידעה גלי פיגועים קשים כמו האינתיפאדה השנייה שארכה מספר שנים, או גל הסכינאות ב-2016, אז נרצחו 47 אזרחי ישראל, ולאחר קצת יותר משנה ניצחנו את הגל. גם הפעם נתגבר, ונשאף לעשות זאת במהירות האפשרית.

איננו ממתינים, אלא יוזמים. ביצענו כבר שורה ארוכה של פעולות אל מול מי שבעבר תמך או היה פעיל במסגרת דאעש, וגם כנגד פעילים בארגונים אחרים. פרסנו כוחות של שוטרים ולוחמי צה"ל ברחבי הארץ. החלטנו ותקצבנו את ההקמה של חטיבת מילואים חדשה – חטיבת מג"ב".

בנט הוסיף "אנחנו גם נאיץ את הפעולות שהתחלנו בתחום איסוף הנשק הבלתי חוקי בחברה הערבית. נשק זה, שנאמד במאות אלפים (!) הצטבר על פני שנים – וכעת עלינו לבער את זה. אזרחי ישראל הערבים ברובם, ממש מפצירים במדינה לקחת את הנשק הזה, ולהמשיך במבצע שלנו אל מול הפשיעה.

אזרחים, שוטרים וחיילים אשר נושאים נשק ברישיון, הם אלה שלאורך השנים הצליחו לעצור פיגועים במהירות. בוודאי, השב"כ, צה"ל והמשטרה מצליחים לסכל המון פעולות טרור מראש, אך לא תמיד. לכן, האחריות של אזרחים היא חשובה מאד. אחיי ואחיותיי – אויבינו מנסים כבר שנים רבות לשבור אותנו באמצעות טרור. הם לא יצליחו".