נשק שנתפס אצל המחבלים
נשק שנתפס אצל המחבליםIDF spokesperson

כוננות גבוהה ברחבי הארץ: ראש ענף המבצעים במשטרה, סנ"צ אלעד קליין, אומר הבוקר (ראשון) כי יתכן שסגר על יהודה ושומרון היה מקל על עבודת המשטרה, אך מדובר בעניין הקשור בדרג המדיני.

בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, אמר סנ"צ קליין: "תפקידנו כמשטרה להיערך למצב שאין סגר ולתת מענה. לדבריו, המשטרה פרסה אלפי שוטרים בשטח, רבים מהם בירושלים, והקשר עם שב"כ ועם הצבא הדוק מאוד. הוא ציין כי אנו נמצאים לפני תקופה מאתגרת מאוד וכל האפשרויות פתוחות.

סגן השר לביטחון הפנים, יואב סגלוביץ', אומר הבוקר כי סוגיית קו התפר הוזנחה במשך שנים, והחל בשבוע שעבר צה"ל מפעיל כוחות רבים לטיפול בעניין. לדבריו יש לקבל החלטות ברגיעה ובקור רוח, להסתכל על התמונה הרחבה, ולו היה מוטל סגר כללי בעת הזאת היה לדבר משמעויות רחבות מאוד.

כוננות גבוהה הבוקר ברחבי הארץ לאחר חיסול חוליית המחבלים באזור ג'נין בשישי בלילה וחשש מניסיונות פיגוע ומירי רקטות מעזה. בערים, במרכזי קניות ובריכוזי חיילים תוגברו הכוחות, בד בבד עם מאמץ מודיעיני רחב. בשטחים ובעוטף עזה תוגברו הכוחות, ובין השאר הוצבו שישה גדודים בקו התפר.

מתחילת השנה סוכלו כ-20 פיגועי ירי באזור יהודה ושומרון ובשטח ישראל שתכננו חוליות חמושות, כמו החוליה שחוסלה בסוף השבוע. גורמים ביטחוניים הביעו דאגה לנוכח התקופה הרגישה ואמצעי הלחימה ש"מסתובבים חופשי", כלשונם. החשש המרכזי הוא מחקיינים שיקבלו השראה מתיעוד של פיגועים המופץ ברשתות החברתיות.

בנט: אנשינו פועלים באומץ רב

ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיים אמש הערכת מצב עם ראש השב"כ, רונן בר, ועם בכירים נוספים בארגון. בתום הדיון אמר ראש הממשלה על חיסול חוליית המחבלים כי שב"כ, המשטרה, ימ"מ וצה"ל סיכלו פצצה מתקתקת של פיגוע בדרך, "אך אנחנו בהחלט מניחים שיהיו עוד הרבה ניסיונות ואנחנו בשעות אלה פועלים כדי למנוע גם אותם".

בנט הוסיף: "המטרה היא לבלום את המחבלים, היכן שהם נמצאים - רצוי בשלבי תכנון, אם לא אז בשלבי ביצוע או ממש בזירה. לכן, אנחנו דואגים שבמקביל לפעולות היזומות שלנו בשטח, יהיו יותר כוחות פרוסים ברחבי הארץ כדי לגדוע את הגל הזה בתחילתו. המשטרה במתכונת מורחבת, צה"ל בתגבור ענק ברחובות ישראל והמטרה שלנו היא לקיים חיי שגרה, תוך עירנות אזרחית ופעולות נחרצות של כוחות הביטחון".