דר' ירון בר-לביא, מנהל מחלקת טיפול נמרץ בקריה הרפואית רמב"םדוברות בית החולים רמב"ם

שיפור חל במצבו של סגן-ניצב ש', קצין הימ"מ שנפצע באורח קשה בקרב היריות עם שלושת מחבלי הג'יהאד האיסלאמי בכפר עראבה שליד ג'נין.

מבית החולים רמב"ם בחיפה נמסר כי מצבו יציב, ער והוא מתקשר עם משפחתו. ש' החל לנשום לבד אולם עדיין נעזר במכונת הנשמה.

בבית החולים ציינו כי "הצוות המטפל אופטימי לגבי מצבו בשאיפה לשחרר אותו מטיפול נמרץ במהלך הימים הקרובים".

סנ"צ ש' פונה בליל שבת במסוק אל בית החולים רמב"ם בחיפה. מיד עם הגיעו הוא הועבר לחדר מיון לטיפול בחדר הלם - ומשם הוכנס לחדר ניתוח. עם סיום הניתוח, הוא אושפז במחלקה לטיפול נמרץ.

הלוחם שנפצע באורח בינוני באירוע סובל מפציעה בגפיים תחתונות. שני הלוחמים שנפצעו קל שוחררו כבר לבתיהם.

גורמי ביטחון אמרו על קצין הימ"מ שנפצע "בימים הקרובים חלק מפעילותו ייחשף, עם ישראל חייב לו הרבה".

בעבר פיקד סנ"צ ש' על המבצע ללכידת רוצחי דביר שורק, הוא חיסל גם את הרוצח מברקן, לכד את חוליית המחבלים שביצעו את הפיגועים בגבעת אסף ובצומת עפרה, ולכד את הרוצח של החייל רון יצחק קוקיא וגם השתתף גם בלכידת המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע.

בנט בשומרון: יש למחבלים כל מיני רעיונות, אנחנו בדריכות-עלרועי אברהם/ לע"מ, סאונד: בן פרץ/ לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט ביקר היום (א') בחטיבת השומרון של שירות הביטחון הכללי (שב"כ), יחד עם ראש השב"כ רונן בר ומפקד פיקוד מרכז אלוף יהודה פוקס.

ראש הממשלה קיים הערכת מצב בהשתתפות מפקדי חטיבת השומרון בשב"כ, במהלכה קיבל סקירות מודיעיניות אודות המבצע לסיכול חוליית הטרור בג׳נין בסוף השבוע האחרון, וכן דן בתמונת המצב הגזרתית.

לאחר מכן ביקר רה"מ בנט בחפ"ק הסיכול של השב"כ בשומרון וצפה בפעילות הניטור והאיסוף המשמשות את החטיבה בסיכול התראות עתידיות לפיגועי טרור.

"במהלך סוף השבוע כוחות שב"כ וימ"מ, יחד עם כוחות צה"ל, סיכלו פיגוע חם בדרך ליעד", התייחס בנט לחיסולי המחבלים. ''כמו הפיגוע הזה, יש למחבלים כל מיני רעיונות ולכן אנחנו בדריכות-על, גם שב"כ וגם משטרת ישראל, כדי לזהות כל שביב רעיון או תכנון לפיגוע ולסכל את זה מבעוד מועד.

''גם פה, לאורך קו התפר צה"ל בנוכחות שיא במאות נקודות של פרצות, והמטרה שלנו היא לשבור את הגל''.

ראש הממשלה הדגיש: ''אנחנו נכנסים עכשיו לתקופה של 'שגרה דרוכה', כשאנחנו רוצים שאזרחי ישראל יחזרו לשגרה וכוחות הביטחון יהיו בדריכות שיא. זה לא מאמץ של פעולה אחת אלא מאות רבות של פעולות שקורות כל הזמן. ביחד נעשה את המאמץ לשבור את הגל הזה".

ראש שירות הביטחון הכללי רונן בר אמר כי "השירות עובד כרגע בהרבה זירות - המקומית, ביהודה ושומרון, ברשת ובעזה.

"ראש הממשלה, אתה פוגש ארגון חד, נחוש, מיומן, שלומד תוך כדי תנועה ואש. בשבת נתקלנו באש יחד עם האחים שלנו מהימ"מ, סיכלנו פיגוע משמעותי. אנצל את ההזדמנות גם לאחל לסנ"צ ש' החלמה מהירה".

''במהלך סיור שטח שקיימתי בשבת, שאלתי את רכז הנפה האחראי על השטח בו סוכל הפיגוע: ׳מה עם העובדים? האם הם מצליחים לנשום קצת אויר?׳ הוא הסתכל עלי בתמיהה ואמר לי "ראש השירות, הרי בדיוק בשביל זה הגענו לשב"כ".

בר הדגיש: ''זה ארגון של עובדות ועובדים מסורים, חדורי תחושת שליחות ואחריות מרחיבה, שעושים כל שלאל ידם להגן על ביטחון המדינה ולהציל חיי אדם".