גלעד קריב
גלעד קריב צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר ועדת חוקה, חבר הכנסת גלעד קריב, אומר כי מפלגתו תהיה מוכנה לויתורים כדי לשמור על שלמות הקואליציה.

"לכל אורך הדרך אמרנו שיש לנו אמון גדול גם בצורך של מדינת ישראל בממשלה הזו וגם בצורך של כולנו לבצע את הוויתורים הנדרשים כדי שנוכל לשבת יחד. ח"כ אורבך העלה רשימת דברים שהוא מבקש לקדם, אני מניח שראשי המפלגות יבחנו את הדברים, העבודה מחויבת להמשך דרכה של הממשלה הנוכחית. הצד שלנו, בשביל שהממשלה תקום, ויתר על דברים מאוד משמעותיים. אנו מרוויחים ממשלה מתפקדת. בכל פרמטר של תפקוד ממשלתי, אין מה להשוות את ביצועי הממשלה הנוכחית לקודמת", אמר קריב.

לדבריו, "זה לא רק לא ביבי, זה לא ביבי ולא סמוטריץ' ולא בן גביר. אני לא חושב שיש רק צד אחד שמוותר בקואליציה, אני מאמין שבשמונים אחוזים מהסוגיות יש קונצנזוס רחב וכמיהה שהממשלה תנוע קדימה. גם לצד הימני יש דברים שבהם הוא מוותר. קיים תקציב ופרויקטים לאומיים מתקדמים. אנחנו מאמינים בצורך להשקיע יותר בשירותים החברתיים. אנחנו לא מהססים לומר שהממשלה הזו לא ממשלת החלומות שלנו אבל אנחנו עושים את זה כי האלטרנטיבה היא אסון למדינת ישראל".

על ח"כ איתמר בן גביר אמר ח"כ קריב: "אני לא גוזר גזרה שווה בין סמוטריץ' לבן גביר. סמוטריץ' פוסל אותי, אני לא פוסל אותו. סמוטריץ' ובן גביר לא אותו דבר, בן גביר הוא יורש של כהנא, מדובר בתפיסת עולם גזענית ולא דמוקרטית, זה שהוא מדבר בשפה קצת יותר מתונה ושם על עצמו חליפה ועניבה, לא משנה את העובדה הזו הוא בעיניי לא בן שיח לגיטימי".

בסיום דבריו, התייחס לשאלת הצטרפותם של ח"כ איימן עודה וח"כ עופר כסיף לקואליציה ואמר: "אני חושב שהם לא רוצים בכך, ולנוכח העמדות שמושמעות על ידם התשובה לא, זה לא פוסל שיתופי פעולה פוליטיים. אם קיש ולוין יכולים לעמוד ולמחוא כפיים עם עודה וכסיף על סגירות פוליטיות קונקרטיות, הדבר הזה אפשרי גם בקואליציה. את הצביעות הזו שינסו למכור לתומכים שלהם, אנו לא מתרגשים ממנה".