איציק סעידיאן
איציק סעידיאן צילום: מתוך "המהדורה המרכזית" חדשות 12

איציק סעידיאן, נכה צה"ל שהצית את עצמו לפני כשנה מול משרדי אגף השיקום של משרד הביטחון, חגג את חג הפסח השנה בשיפור משמעותי במצבו ויחד עם בני משפחתו בבית החולים תל השומר.

אחיו אבי סיפר ב-ynet כי ליל הסדר היה שמח במיוחד. "כולם שמחו. האחיינים קפצו עליו. עדיין קשה לו ללכת, הוא מנסה לזוז עם המון עזרה של הרפואה. עושים הכול שהוא יוכל להשתקם. כולנו מבינים שזה תהליך מאוד קשה וארוך, אבל אנחנו נלחמים בכל הכוח. איציק לא מוותר להם על שום דבר".

סעידיאן עתיד לעבור לשיקום בימים הקרובים. "לא רציתי כל כך מהר להודיע את זה, אבל זה יצא כי אנשים באמת שמחו. איציק נלחם ואנחנו איתו. זה גיהינום וכל יום הוא סיוט, אבל הגענו לתוצאות מדהימות. כל התפילות של עם ישראל עזרו, ויש תוצאה - אנחנו אחרי פסח בשיקום, זה דברים שלא נתפסים לנו בשכל. גם אם דמיינו שנהיה בטיפול נמרץ, אז זה ייקח שנתיים-שלוש להגיע לשיקום, וזה נס מטורף. כל יום מלחמות מאוד קשות".

לגבי השיקום הוסיף, "זה תהליך. איציק צריך להתחיל הכול מאפס - צריך לשקם את השריר מחדש, שהעור יתאחה. זה המון סבל בדרך, עליות וירידות מטורפות. זה מצבים שלפעמים אתה נשאר ער שבוע, זה מלחמות בכל יום. אף רופא לא מבין איך הנס הזה קרה".