שוטרים בשער שכם
שוטרים בשער שכם צילום: משטרת ישראל

מארגני צעדת הדגלים הודיעו בצהריים (רביעי) כי חרף העובדה שהמשטרה לא אישרה את המצעד, הם יגיעו הערב לשער שכם ויצעדו עם דגלים ברובע המוסלמי ובמקומות נוספים סביב העיר העתיקה.

המארגנים טוענים כי היה ניסיון אמיתי מצידם להתפשר אבל כל הצעות הפשרה נדחו. "לצערנו המשטרה נפלה לבור פוליטי שהשר לביטחון פנים וראש הממשלה טמנו לה. במקום לעשות את עבודתה היא נתקלה בחומה פוליטית שמנעה מאתנו לעשות את כל מה שיהודי יכול וחייב לעשות - לצעוד עם דגל ישראל בעיר הבירה שלו".

"אנחנו לא יכולים לוותר על צעידת דגלים בעיר הבירה בגלל איומים וסחטנות של מנסור עבאס והתנועה האיסלאמית, הוסיפו.

לדבריהם, הצעדה תצא בשעה 17:00 מכיכר ספרא יחד עם מאות פעילים ונבחרי ציבור ותעבור דרך שער שכם עם דגלי ישראל.

"אין שום חוק שאוסר על אדם לצעוד עם דגל ישראל בבירת ישראל אנו מבקשים ממי שירושלים חשובה לו להגיע הערב לכיכר ספרא ולצעוד איתנו, אנא הביאו דגלי ישראל", סיכמו.

המארגנים הציעו בין היתר לצעוד דרך השער החדש, הרובע הנוצרי ולרדת לכותל המערבי דרך רחוב דוד והשלשלת - אלא שההצעה לא זכתה למענה.

מוקדם יותר טענו במשטרה כי המארגנים חזרו בהם מההצעה עליה כבר הייתה הסכמה, "לאחר שהוגשה שלשום בקשה לקיום תהלוכה בירושלים כנדרש בחוק, בוצע שיח עם מארגן האירוע וניסיונות לאפשר את התהלוכה במתווה מוסכם. לאחר שיח שהתקיים".

"אתמול הסכימו במשטרה למסלול החלופי שהוצע על ידי המארגן ויאפשר את אבטחתה, אך כעבור זמן קצר הוא הודיע כי הוא חוזר בו מהצעתו. בהתאם נבהיר שוב כי בשלב זה המשטרה לא מאשרת את קיום תהלוכת המחאה במתווה המבוקש", נמסר מטעם המשטרה.