זירת הפיגוע באלעד
זירת הפיגוע באלעד צילום: דוברות איחוד הצלה

במערכת הפוליטית מגיבים הערב (חמישי) לפיגוע הקשה בעיר אלעד בו נרצחו שלושה יהודים.

השר מתן כהנא מימינה כתב בטוויטר, ‏"יום ששוני הוא יום אסוני. עם צאת יום העצמאות נרצחו באכזריות יהודים בעיר אלעד. מחבק את משפחות הנרצחים ונושא תפילה לרפואה שלמה לפצועים בפיגוע הנורא. מחזק את כוחות הביטחון במרדף אחרי המחבלים".

השר אביגדור ליברמן אמר: "זה ערב קשה. אני משתתף בצער משפחות הנרצחים בפיגוע הנתעב באלעד ומייחל להחלמתם המהירה של הפצועים. במיוחד היום, יום העצמאות, אסור להשלים עם טרור ברחובות ישראל ומוטלת עלינו החובה להכות בו ביד קשה ולהשיב את תחושת הביטחון לאזרחים".

יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי הגיב: "אני ‏עוקב אחר הדיווחים הקשים שזורמים מאלעד. יום העצמאות השמח הזה הפך בין רגע לעצוב ונורא, ומחדד שוב את מחיר החיים בארץ שלנו. שולח תנחומים למשפחות הנרצחים, החלמה מהירה לפצועים ותקווה שהמחבלים השפלים שביצעו את הזוועה הזו יתפסו בהקדם".

השרה קארין אלהרר כתבה בטוויטר, "חדשות קשות בצאת יום העצמאות. הדיווחים מאלעד על פיגוע קשה מפלחים את הלב. משתתפת בצער משפחות הנרצחים ומתפללת לרפואתם השלמה של הפצועים. לא ניתן לטרור לנצח".

אלעזר אגסי, מד"א

השר יועז הנדל כתב בעקבות הפיגוע: "המלחמה בטרור הערבי גובה מאיתנו מחיר כבד. גם הלילה באמצע חגיגות העצמאות. ליבי עם משפחות הנרצחים ועם הפצועים. האירוע באלעד עדיין בעיצומו, הוא יסתיים רק עם חיסול המחבלים ולכידת הסייענים".

השרה מרב מיכאלי כתבה בטוויטר: "‏ערב קשה כל כך עם הפיגוע הרצחני באלעד. שולחת ניחומים ענקיים למשפחות וחיזוק ידיים גדול לפצועים. המעבר מזיכרון לעצמאות וחזרה לאבל ולאובדן הוא בלתי נתפס. מחזקת את כוחות הביטחון במאמצים לתפיסת המחבלים ואת כוחות הרפואה שנאבקים על חיי הפצועים".

יו"ר סיעת ימינה ח"כ ניר אורבך הוסיף, "מוצאי יום העצמאות, יום הגאווה הלאומית שלנו, מסתיים בכאב לב גדול. אבל דווקא היומיים האחרונים מלמדים אותנו שאסור להישבר, ושאין שום מצב שאנחנו נוריד ראש בפני הטרור- להיפך. עם ישראל חי".

"יחד עם כל עם ישראל אני מתפלל לרפואת הפצועים ומשתתף בכאב משפחות הנרצחים הי"ד. אני יודע שכוחות הביטחון לא יעצרו עד שיחוסלו המחבלים הנוספים", דברי אורבך.

ח"כ אלכס קושניר אמר: "הפיגוע באלעד היום הוא סכין בלב של מדינה שלמה. מחבלים אכזריים פוגעים באזרחים חפים מפשע ביום עצמאותה של מדינת ישראל. זו עוד הוכחה שהמאבק על קיומנו כאן לא תם. הוא נמשך כל יום, כל שעה. כוחות הביטחון עושים את המירב על מנת להבטיח את ביטחוננו וזו העת לחזקם".

ח"כ מיכל רוזין כתבה: "סיום מזעזע ליום העצמאות. רצח מזעזע ובלתי נתפס. שולחת תנחומים למשפחות הנרצחים והחלמה מלאה לפצועים".

ו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו הגיב: "פיגוע קשה מאוד הערב באלעד. אני שולח תנחומים למשפחות הנרצחים, מתפלל לשלום הפצועים ומחזק את ידי כוחות הביטחון שפועלים כעת בשטח נגד המחבלים".

ח"כ יולי אדלשטיין הגיב בזעם לפיגוע. "השמחה והחגיגות של יום העצמאות שלנו התחלפו בעצב עמוק וכעס שלא מרפה. אני שולח את תנחומיי ותפילותיי לפצועים ולמשפחות ההרוגים. המצב הבלתי נסבל הזה צריך להסתיים. מדינת ישראל חייבת להשמיד את הטרור ולגדוע את הטירוף הזה. לא עוד ליטופים וגזרים - טרור מכריעים ביד קשה ובעוצמה רבה".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר: "בשעה קשה זו ליבנו ותפילותינו עם כוחות הביטחון שפועלים בשטח, עם משפחות הנרצחים, עם הפצועים ועם תושבי אלעד ועם ישראל כולו שקיבל תזכורת כואבת למלחמת העצמאות והקוממיות המתמשכת שלנו".

יו"ר ש"ס אריה דרעי כתב בעקבות הפיגוע: "הלב שותת דם נוכח הפיגוע הקשה הערב באלעד. שולח תנחומים כנים בלב שבור ודואב למשפחות נרצחי הפיגוע הי"ד ומתפלל להחלמת הפצועים".

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר כתב, "די לממשלת הדמים. הממשלה בראשות בנט והאחים המוסלמים מתרפסת בפני הטרור. הגיעה העת להפסיק לדבר ולהתחיל לחזור לחיסולים הממוקדים, הריסת בתי המחבלים וגירוש משפחתם. הטרור מבין רק כוח".

לדבריו, "הממשלה נכשלה ולפני הכל שר הבט"פ עמר בר לב החלש, צריך להתפטר מתפקידו".

ח"כ שלמה קרעי כתב בטוויטר: "מאז ומתמיד מה שתדלק טרור הוא התקווה של המרצחים. לצערי, בממשלה הזו, תקוותם גדולה שבעתיים, המוטיבציה בשמיים והידיים מגואלות בדם הקדושים. הפקודה צריכה להיות: חיסול! אולי עכשיו סוף סוף תעצרו את כלל ההקלות, חסלו את סינוואר וראשי הטרור בעזה, סיגרו את הפרצות ותתחילו לעבוד. ה' יקום דמם".

ח"כ מירי רגב הוסיפה, "פיגוע מזעזע באלעד. אכזריות שאי אפשר לתאר במילים. ביום העצמאות של מדינת ישראל, הטרור מעז להרים את ראשו. חייבים להילחם בטרור ביד ברזל וללא פשרות. תנחומיי למשפחות הנרצחים, מאחלת החלמה שלמה לפצועים. אני מחזקת את כוחות הביטחון ובטוחה שבמהרה ישימו ידם על המחבלים הנתעבים".

ח"כ שמחה רוטמן אמר: "את הטרור חייבים לגדוע משורשו. ושורשו הוא המאבק של ערביי ארץ ישראל נגד שיבת ציון. כפי שספרנו לפני יום אחד בלבד, המלחמה הזו התחילה הרבה לפני הקמת המדינה, לפני 'הכיבוש', לפני 'ההתנחלויות'. ואת המלחמה הזו ננצח בעזרת ה' רק כשנגדע את התקווה של האויב".

ח"כ אופיר אקוניס אמר: "סיום עצוב - ליום שמח. הטרור הערבי מרים ראש. בלי אבחנה, בכל מקום. באכזריות שאין שנייה לה. אמרתי לכם לפני כחודש וחצי: זכרו את טבח באר שבע. חולשת הממשלה, הרכנת הראש, רדיפת יהודים שמניפים דגל ישראל בירושלים, במקום רדיפת מחבלים ומלחמה בטרור. זכרו את טבח אלעד. זכרו היטב. יהי זכר הנרצחים ברוך".

ח"כ מיקי זוהר הוסיף, "ביום העצמאות של מדינת ישראל האויב מראה לנו שוב את שנאתו, את אכזריותו ואת הרוע הצרוף שיוצא מתוכו. מי שמעודד טרור ומי שמגבה את הפיגוע המתועב הזה, צריך לחטוף מכה קשה שלא ישכח. האיסלם הקיצוני מבין רק כוח, צריך להראות לו את העוצמה שלנו. משתתף בצער המשפחות ומאחל רפואה שלמה לפצועים".