שמעון מעטוף
שמעון מעטוףצילום: באדיבות המשפחה

הרוג רביעי בפיגוע הגרזנים הקשה בעיר אלעד סמוך ליום העצמאות בשנה שעברה: הלילה (חמישי) נפטר מפצעיו שמעון מעטוף, בן 75 ממושב ברקת, שעבד כמאבטח חמוש במתקנים שהוקמו לרגל החגיגות בעיר.

מעטוף הי"ד נפצע באורח קשה בפיגוע. לאחר ששמע צעקות מחוץ לפארק בו שהה ומיהר אל מקור הרעש שם נתקל במחבלים שהתנפלו עליו במכות הגרזן ופצעו אותו קשות בראשו. מעטוף הותיר אחריו שישה ילדים ו-13 נכדים.

לפני כשלושה חודשים הובהל מעטוף לבית החולים איכילוב לאחר הידרדרות חמורה במצבו הרפואי. מאז הפיגוע הוא שהה בבית חולים שיקומי בתל אביב בו בסופו של דבר גם נפטר.

"אבא אבטח את הפארק, בא מחבל ופצע אותו עם הגרזן בראש ובפנים", סיפרה אז בתו אביבה לעיתון 'ישראל היום'. "הוא אושפז בהתחלה בבית החולים בילינסון ובהמשך הועבר לבית החולים השיקומי רעות בתל אביב. הוא לא ממש תיקשר מאז הפציעה, אבל היה יודע שאנחנו לידו והיה מגיב לנו עם העיניים".

בפיגוע הנורא נרצחו יונתן חבקוק ובועז גול הי"ד, תושבי העיר וכן אורן בן יפתח הי"ד, תושב לוד שהסיע את המחבלים בתור דרייבר, מבלי שידע את כוונותיהם ובעצם היה הקרבן הראשון שרצחו באכזריות בתחילת מסע הטבח.

את הפיגוע באלעד ביצעו המחבלים אסעד אל-ריפאעי וסובחי אבו שקיר, שנתפסו אחרי יותר מ-60 שעות ביער נחשונים שבין אלעד לראש העין. הם הגיעו לאלעד אחרי שרכשו גרזנים וסכינים, הסתננו מעבר לגדר ההפרדה והגיעו במונית ישראלית לאלעד.