סגן מפקד פלגת מגלן שהיה בצוות שלכד את המחבלים הבוקר (א') שלושה ימים אחרי הפיגוע הרצחני בעיר אלעד, סיפר על הממצאים שהובילו את כוחות הביטחון למקום המדויק שבו הסתתרו שני המחבלים.

הקצין, סגן י', סיפר: "היום גילינו גוש של עשבים שזז ומיד הבנו שמדובר במחבלים. הפתענו את המחבלים ועצרנו אותם ואני גאה להיות שותף בזיהוי''.

גורם צבאי בכיר העיד כי זירת הפיגוע באלעד היתה אחת הזירות הקשות שראה בחייו. "28 שנה אני בצבא ולא ראיתי כזה פיגוע".

במצוד אחר המחבלים השתתפו כ-800 לוחמי מגלן, אגוז, יחידת מירעול, יחידת הרחפנים ויחידות מיוחדות נוספות.

נתפסו המחבלים שביצעו את הפיגוע באלעד דובר צה"ל ודוברות המשטרה

הקצין הבכיר מגלה שבשטח נמצאו כתמי דם, וכן שטרות כסף עליהם היו כתמי דם ומהם הפיקו את ה-DNA לזיהוי ודאי שאכן מדובר בשני המחבלים שביצעו את הרצח באלעד.

המחבלים שנמצאו בשטח היו תשושים ולא התנגדו למעצר. בצבא ערוכים לעוד פיגועי השראה ומתכוננים למיפוי הבתים שבהם גרו המחבלים באזור ג'נין.

הבכיר מספר עוד כי המחבלים חצו את הגדר במקום שהיה פרוץ, "אין אפשרות לסגור הרמטית 430 ק"מ ולכן צריך לעשות מלחמת חורמה נגד מסיעי שב"חים משני צידי הגדר. לצערי יש גם בצד הכחול מסיעי שב"חים וזה עוזר למחבלים לחצות את הגדר. גם אם אני מוריד מ-20,000 שב"חים ל-400 עדיין זה לא מספק ואני רוצה להגיע לאפס", מדגיש הקצין הבכיר.

צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום: דובר צה"ל

נתפסו המחבלים שביצעו את הפיגוע באלעד דובר צה"ל ודוברות המשטרה

כאמור, בתום שלושה ימים של חיפושים, כוחות הביטחון תפסו הבוקר (ראשון) את שני המחבלים שביצעו את הפיגוע באלעד, במהלכו נרצחו שלושה בני אדם ונפצעו ארבעה נוספים.

השניים, אסעד יוסף אסעד אלרפאעי, בן 19, וצבחי עמאד אבו שקיר, בן 20 נתפסו בתוך שיחים ביער כ-500 מטרים מהעיר אלעד. המחבלים נכנעו לכוחות ללא התנגדות.

שני המחבלים הם תושבי הכפר רומאנה שליד ג'נין. בתקשורת הפלסטינית דווח כי ביום השני של עיד אל-פיטר הוא נסע עם אסעד לרמאללה. השניים חשמלאים, צבחי הוא הקבלן ואסעד הוא העובד שלו. לפני חודשיים הם חתמו על חוזה עבודה באלעד.

בחיפושים אחר המחבלים לקחו חלק אלפי שוטרים, חיילים, לוחמי מג"ב, ימ"מ ושב"כ בסיוע רחפנים וכלי טיס בלתי מאוישים שסרקו את אזור אלעד, נחשונים וראש העין.

הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי שיבח את פעילות לוחמי צה"ל וכוחות הביטחון על המבצע המוצלח ללכידת המחבלים. "הבוקר קיימנו הערכת מצב מיוחדת, בהמשך לאירועים האחרונים. לוחמי צה"ל פעלו במהלך סוף השבוע האחרון בשילוב זרועות יחד עם המשטרה והשב"כ, והביאו לתפיסתם של המרצחים. נוסיף לפעול לעצירת הטרור וחיזוק הביטחון ותחושת הביטחון של אזרחי מדינת ישראל", אמר כוכבי.