הרב יגאל לוינשטיין
הרב יגאל לוינשטיין צילום: יהודה טיבי

הרב יגאל לוינשטיין, ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד" ביישוב עלי, שיגר היום (ראשון) דברי חיזוק לרב ד"ר אלעד דוקוב שהעז למתוח ביקורת על תא הלהט"ב בטכניון.

כזכור, רב בית הכנסת בטכניון, הרב ד"ר אלעד דוקוב, עורר סערה כשכתב בקבוצת הווטסאפ של בית הכנסת ביקורת על מסיבה שקיים לדבריו התא הגאה במוסד האקדמי, ביום שלישי שלפני יום השואה.

לאחר שספג ביקורת מנציגי הקהילה הגאה בטכניון ומהנהלת המוסד האקדמי, אמר הרב לוינשטיין: "הרב דוקוב חזק ואמץ. כת הלהט"ב זו קבוצה צעקנית המהלכת אימים ומנסה להשתיק כל מי שלא חושב כמותה בסיסמאות שחוקות החוזרות על עצמם כמו 'גזענים', 'הומופובים' וכו' כיוון שהם פוחדים להתמודד עם טענות רציניות מול החולקים עליהם".

"הדרך להתמודד איתם זה באומץ לב ציבורי", הוסיף הרב לוינשטיין. "לאמר דברים ישרים, אמיתיים, וצודקים על ערך המשפחה הנורמלית של אבא ואמא בכל מקום ללא פחד וללא מורא. בדרך זו תחזור השפיות למקומותינו. הרב דוקוב חזק ואמץ, אל תירא ואל תחת".

בעיתון 'ידיעות אחרונות' הובאו דברי הרב דוקוב שכתב: "הגסות והבוטות של המסיבה, שאורגנה ביום שלישי, היא הרוח ההפוכה לערב יום השואה, יום שבו אנו זוכרים את השואה הנוראה שבה עם ישראל מסר את חייו ונלחם מול המנסים להשמידו. העמידה האיתנה על הרוח היהודית בנושאים אלו לא קלה, וב"ה לאורך השנים זכינו לשמור על הקמפוס עד כמה שניתן. לצערי הם נוקטים באלימות רבה, מה שגרם להשתקת כל ביקורת עניינית, אבל אני בטוח שלרוב הקמפוס הלא־דתי לא נוח עם מסיבה בוטה של 50־80 האנשים הללו ובפרט בערב יום השואה".

נציגי הקהילה הגאה בטכניון ענו לרב דוקוב וכתבו: "לשון ההודעה של הרב צריכה להטריד את כולנו. הגדרת מסיבה של קבוצת סטודנטים כבוטה, גסה ואלימה רק בגלל זהותם המינית והמגדרית היא האשמה הומופובית וגזענית. הרב מעודד הצטרפות לקבוצה ובכך מנצל את יחסי הכוח שלו בקמפוס כדי לשסות סטודנטים בסטודנטים אחרים. זוהי הסתה נגד הקהילה הלהט''בית. בזמן שיש גורמים שמנסים לשסות ולהפריד, אנו נמשיך לפעול לקירוב לבבות. בזמן שאחרים מנסים לפעול נגדנו בשם הדת, אנו נמשיך לשתף פעולה עם ארגונים דתיים ושאינם דתיים".

הרב ספג גם גינוי מהנהלת המוסד האקדמי. "דבריו עומדים בסתירה מוחלטת לרוח הטכניון, הדוגל בשוויון ובקבלה של כל אדם ללא קשר לזהותו החברתית, הלאומית, הדתית והמגדרית. התבטאותו היא על דעתו האישית בלבד ואנו דוחים אותה באופן מוחלט. הטכניון רואה בכל התארגנות של קבוצה נגד סטודנטים אחרים פעולה אלימה ופסולה ומגנה זאת מכל וכל. הטכניון נחוש להמשיך ולשמש דוגמה ומופת לסובלנות בחברה הישראלית".