עם פתיחתו היום (שני) של כנס הקיץ בכנסת מצהיר ח"כ אבי מעוז כי היעד המוביל את האופוזיציה הוא הפלתה של הממשלה.

"הממשלה התחילה ליפול ואני מאוד מקווה שאת כנס הקיץ לא נסיים אלא בהקמת ממשלה חלופית כבר בכנסת הנוכחית", הוא אומר.

כיצד מהלך שכזה יוכל להתבצע? מעוז רואה כצעד ראשון והכרחי את התגייסות האופוזיציה להקשות על הממשלה והקואליציה בניהול המדינה. "אין לאפשר להם להעביר חוקים שהם רוצים להעביר. להקשות ולהראות לציבור שהממשלה בהרכבה הנוכחי לא יכולה לנהל את ענייני המדינה ולכן היא צריכה לפנות את מקומה".

על שיתוף הפעולה הצפוי עם חברת הכנסת עידית סילמן, אומר מעוז כי זו "הוכיחה את עצמה ובמקום שבעלי תשובה עומדים צדיקים גמורים אינם יכולים לעמוד. חברת הכנסת סילמן רוצה לראות בסיומה של כהונת הממשלה הנוכחית".

בדבריו מבהיר ומדגיש מעוז כי אינו חושש מבחירות ודבריו על הצורך בהקמת ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית אינם נובעים מחשש אישי לעתידו הפוליטי. "בהרכב הנוכחי חובה להקים ממשלה אחרת ובכך נסיים את כהונת הממשלה הנוכחית מבלי לקחת את ישראל למערכת בחירות שהם ארבעה חודשים של חוסר וודאות וחוסר שלטון".

כיום, אומר מעוז, יחד עם שיקלי וסילמן, מחזיקה האופוזיציה ב-55 חברי כנסת, "אני צריך עוד שישה כדי להקים ממשלה והשישה האלה נמצאים בימינה, בתקווה חדשה וגם בכחול לבן. לכן חובה על כל מי שעיניו בראשו להקים ממשלה חלופית לממשלה הנוכחית".

האם ממשלה שכזו חייבת להתקיים אך ורק בראשות נתניהו? מעוז משיב: "אני אומר רק בראשות נתניהו כי נתניהו הוא זה שנבחר ברוב קולות הגדול ביותר להנהגת ישראל ואני מאמין שגם אפשר לעשות זאת, אבל עוד לפני הדיון על מי יעמוד בראשות הממשלה צריך להחליף את הממשלה באחרת".

בהתייחס לדבריו של בחר הכנסת פינדרוס על הצורך להרוס את בית המשפט העליון, אומר חבר הכנסת מעוז כי הוא מבין את מה שעובר על ליבו של פינדרוס גם אם הוא עצמו לעולם לא ישתמש במושגים שכאלה, "במקומו הייתי משתמש במילים ו'אשיבה שופטייך כבראשונה'. אני מקווה לראות את בית המשפט העליון מוחלש וחוזר לממדים האמתיים שלו במרעכת הדמוקרטית של מדינת ישראל".