בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ' צילום: Yonatan Sindel/Flash90

סקר חדשות 13 שנערך על-ידי פרופ' קמיל פוקס עבור המהדורה המרכזית מגלה הערב (שני) כי מפלגת רע"מ של מנסור עבאס לא עוברת את אחוז החסימה.

לעומתה, אחרי כמה סקרים רצופים שלא עברה את אחוז החסימה, תקווה חדשה של גדעון סער עוברת ומתייצבת על ארבעה מנדטים.

הליכוד ובנימין נתניהו ממשיכים להוביל עם 36 מנדטים. יש עתיד היא המפלגה השנייה בגודלה עם 18 מנדטים. הפתעה נוספת היא בדמות בצלאל סמוטריץ' ומפלגת הציונות הדתית שזוכה ל-9 מנדטים והיא המפלגה השלישית בגודלה בסקר.

מפלגת השלטון ימינה בראשות ראש הממשלה נפתלי בנט עם שמונה מנדטים, אחריה כחול לבן וגנץ, ש"ס ויהדות התורה עם 7 מנדטים כל אחת.

הרשימה המשותפת זוכה בשמונה מנדטים, מפלגת העבודה עם שישה מנדטים, ישראל ביתנו ומרצ עם חמישה מנדטים כל אחת. במפת הגושים, המפלגות המרכיבות את הקואליציה הנוכחית מגיעות ל-53 מנדטים מול 59 מנדטים אצל מפלגות האופוזיציה בכנסת הנוכחית. בתווך, המשותפת עם שמונת המנדטים שלה.

בשאלה ההתאמה לראשות הממשלה, הרוב ממשיך להצביע על בנימין נתניהו כמועמד המתאים ביותר לראשות הממשלה והוא זוכה ל-46 אחוזי תמיכה בסקר. אחריו יאיר לפיד עם 15 אחוזים, בנט רק עם 9 אחוזים כמו גם שר הביטחון בני גנץ.

בשאלה האם הציבור חושב אם הממשלה מטפלת טוב או לא טוב בגל הטרור, התשובה היתה חדה. 66 אחוזים חושבים שהממשלה לא מטפלת טוב בגל הטרור מול 24 אחוזים בלבד שחשבו כי היא מטפלת טוב.

משתתפי הסקר נשאלו האם השתתפותה של רע"מ בקואליציה משפיעה או לא על מדיניות הביטחון של הממשלה ואם כן לאיזה כיוון? מחצית מהנשאלים השיבו שנוכחות רע"מ בקואליציה משפיעה לרעה על מדיניות הביטחון מול 8 אחוזים בלבד שהשיבו שמשפיעה לטובה. 27 אחוזים חושבים שהיא אינה משפיעה על מדיניות הביטחון.

הסקר נערך על ידי פרופ' קמיל פוקס בקרב 697 נשאלים מהם 601 מהאוכלוסיה היהודית ו-96 מהמגזר הלא יהודי. התשאול במגזר היהודי נערך על ידי חברת פרויקט המדגם בהנהלת ד"ר אריאל איילון. התשאול במגזר הלא יהודי נערך על ידי חברת אפקאר בהנהלת ד"ר הישאם ג'ובראן. טעות הדגימה עומדת על 3.8 אחוזים.