מנסור עבאס
מנסור עבאס צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

מועצת השורא (המועצה המייעצת) של התנועה האסלאמית הפלג הדרומי אמורה לקיים היום (שלישי) ישיבה כדי לבחון אם להנחות את המפלגה הערבית המאוחדת (רע"מ) לפרוש מהקואליציה.

עבאס זכור, חבר מועצת השורא ולשעבר חבר כנסת, אמר בראיון לאתר "פאנט" ועיתון "פנורמה", כי "רע"מ הגישה דרישות לממשלה כדי לשרת את עמנו, ואם הממשלה והעומד בראשה ייענו לדרישות אלה אנו נמשיך (בחברות בקואליציה) ואם לא יקבלו (את הדרישות) אנו נפרוש מהקואליציה".

זכור ציין, כי הדרישות נוגעות למסגד אל-אקצה, למדיניות הריסת הבתים ולייעור בנגב, התקציב המיועד לחברה הערבית והמאבק באלימות ובפשיעה במגזר הערבי.

"אם היא (הממשלה) לא תתחייב ליישם את כל הדרישות האלה לא תהיה אפשרות להישארות רע"מ בקואליציה", הדגיש זכור.

סגן ראש עיריית רהט ומקום 6 ברשימת רע"ם, עטא אבן מדיעם, מתנגד לכניסת שוטרים להר הבית וטוען כי הווקף יכול לשמור על הסדר.

"אין צורך במג"בניקים באל-אקצא, הווקף יכול לשמור על הסדר. יש להפסיק להכניס מתנחלים, אין ליהודים מה לעשות שם - רוצים להתפלל? תחליפו דת", אמר אבן מדיעם לכאן רשת ב'.

הקואליציה שרדה אתמול את הצבעות אי האמון הראשונות של כנס הקיץ, כשהרשימה המשותפת הצביעה נגד הצעת האי אמון בממשלה שהגישה סיעת הליכוד ונמנעה בהצעת האי אמון של ש"ס. ראש הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, אמר כי יתמוך בפיזור הכנסת, וכי הצבעות רשימתו אתמול אינן מהוות שינוי בעמדת רשימתו נגד הממשלה.

עודה אמר כי הרשימה המשותפת עשתה ותעשה הכול כדי שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה, אך היא לא תהיה שבויה בין הימין המתנחל לימין הפשיסטי. "הממשלה הזו ימנית ורעה מאוד בכל המובנים", אמר עודה.

כמה מראשי הקואליציה מעריכים כי היא הגיעה לסוף דרכה. אמש פורסם בכאן 11 כי ראש הממשלה נפתלי בנט דוחק את סיעת רע"ם לצאת מהקואליציה, ואילו מהצד השני - ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד מתקרב לרשימה המשותפת.