בנט בקריה עם גנץ והרמטכ"ל
בנט בקריה עם גנץ והרמטכ"לצילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

בתגובה לפיגועי הטרור שבוצעו בתקופה האחרונה, ישראל מנעה את כניסתם של 1,100 פלסטינים תושבי יהודה ושומרון שאחד מבני משפחתם ביצע פיגוע נגד אזרחי מדינת ישראל וכוחות הביטחון.

גורם ביטחוני בכיר אמר היום (שלישי) בשיחה עם כתבים צבאיים כי ביטול היתר הכניסה לישראל הוא כלי אפקטיבי שמטרתו להרתיע מחבלים פוטנציאליים לבצע פעולות טרור.

"לא נאפשר לבני משפחותיהם של מחבלים שבחרו בדרך הטרור להיכנס למדינת ישראל לצרכי תעסוקה ומסחר. כל פלסטיני שחושב לבחור בדרך הטרור ידע שהפיגוע שהוא מבצע יפגע אנושות במשפחתו''.

עוד אמר הגורם הבכיר: ''מערכת הביטחון פועלת בשילוב זרועות, בכוחות מלאים ובעוצמה רבה. אנחנו נגבה מחיר כבד מהמחבלים, עוזריהם וממסיתי הטרור".

בעקבות ניסיון הפיגוע בתקוע שאירע שלשום, נשללו 124 היתרי כניסה לישראל מקרובי המחבל שניסה לחדור לבית משפחת מימון. באותו ערב התנפל מחבל על לוחם מג"ב שער שכם ו-137 בני משפחתו לא יוכלו עוד להיכנס לישראל לצורך תעסוקה ומסחר.

בעקבות הפיגוע באלעד, מערכת הביטחון שלל 206 היתרי כניסה שהיו בידיהם של קרובי המחבלים. לאחר הפיגוע באריאל נשללו 215 היתרי מקרובי המחבל. בעקבות הפיגוע ברחוב דיזנגוף בתל אביב נשללו 58 היתרים ולאחר הפיגוע הרצחני בבני ברק נשללו 78 היתרים מבני משפחתו של המחבל תושב הכפר יעבד.

לוחמי מג"ב בשער שכם
לוחמי מג"ב בשער שכםצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש הממשלה נפתלי בנט הצהיר ביום ראשון האחרון כי הוא מקדם הקמה של משמר לאומי-אזרחי, שייעודו לתת מענה בין היתר לפיגועים כמו זה שאירע באלעד בשבוע שעבר.

"תפיסת המחבלים אינה מספיקה", אמר בנט בישיבת הממשלה, "אנחנו בפתח שלב חדש במלחמה בטרור. המשימה העליונה של ממשלת ישראל היא השבת הביטחון האישי לאזרחי ישראל".

בנט הנחה את המטה לביטחון לאומי, בתיאום עם המשרד לביטחון הפנים, להציג בפני הממשלה תוכנית להקמת המשמר עוד החודש.