מתן כהנא
מתן כהנא צילום: חזקי ברוך

הרב משה תורג'מן נבחר לרב היישוב גבע כרמל שבמועצה האזורית חוף הכרמל. בחירתו של הרב תורג'מן היא המשך של החלטת המשרד לשירותי דת לבחירת עשרה רבנים בהתיישבות.

לפני כחודשיים מונה הרב שמחה זאב מירוויס לרב היישוב שדה אילן ובחודש שעבר מונו הרב נריה כהן לרב היישוב שפיר והרב רפאל חדאד לרב היישוב שובה.

בשבוע שעבר אוישו התקנים לקיסריה וגבע כרמל שבמועצה האזורית חוף הכרמל. לרב היישוב לגבע כרמל נבחר הרב משה תורג'מן והתפקיד יתוקצב על ידי המשרד לשירותי דת.

הרב תורג'מן הוסמך לרבנות על ידי הרבנות הראשית לישראל, והוא בעל כושר לכהן כרב מושב ורב אזורי. הוא בוגר ישיבת בני עקיבא מירון וישיבת הגולן חיספין, שם רכש את השכלתו התורנית. לרב תורג'מן השכלה אקדמית והוא בוגר מכללת שאנן, מחזיק בתואר שני במדעים מאוניברסיטת תל אביב, ולומד לדוקטורט במחלקה לתלמוד באוניברסיטת בר אילן. הרב תורג'מן מכהן כרב בישיבה התיכונית קריית אתא, ורכז אזורי בתוכנית לגיור מטעם "עמי אולפני גיור". הוא תורג'מן שירת בצה"ל כלוחם בחטיבת הנח"ל.

המינוי בגבע כרמל ובקיסריה הוא המשך לסבב מינויים הצפוי ביישובים: לוזית, בית יוסף, אלישמע, ניצן ומבטחים.

הרב חזקיהו סאמין, ראש אגף נישואין ורבנות במשרד לשירותי דת, הבהיר: "חלוקת התקנים האחרונה לרבני ההתיישבות בוצעה לפני כשלוש שנים ומאז, בשל מגבלות תקציב, לא אויישו התקנים. מינוי הרבנים בהתיישבות יעורר את חיי הדת ביישובים".

השר לשירותי דת, מתן כהנא, בירך על הבחירה: "לרב תפקיד חשוב ומרכזי בחיי הדת והקהילה. המינויים של רבני התיישבות יזרימו דם צעיר ויניעו את שירותי הדת בהתיישבות. אני מאמין שהרבנים שייבחרו יפעלו לחבר את התושבים לחיי הרוח וינגישו יהדות מסבירה במאור פנים. בהזדמנות זו אני מברך את הרב משה תורג'מן לרגל מינויו כרב היישוב גבע כרמל ומאחל לו שיזכה לקדש שם שמים".